Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 18.10-21.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 18.10-21.10?

 

Dzika lokatorka (Piątek, 18 październik / 20:00)

Komedia romantyczna, USA 1992
Reż. Frank Oz, ​Wyst. Goldie Hawn, Steve Martin, Peter MacNicol, Dana Delany

Lekka i przezabawna komedia romantyczna, którą pokochali widzowie na całym świecie, przynosząc twórcom prawie 100 milionów dolarów ze sprzedaży biletów. Znany architekt, Newton Davis, buduje dom dla swojej przyszłej żony Becky, by tam stworzyć z nią rodzinę. Okazuje się jednak, że kobieta nie chcę ani domu, ani męża. Zrozpaczony Newton zwierza się kelnerce Gwen, a potem spędza z nią noc i wyjeżdża. Niespodziewanie Gwen odnajduje dom mężczyzny, wprowadza się tam, a sąsiadom i rodzinie Newtona przedstawia się jako jego żona.

 

 

Wesele (Sobota, 19 październik / 20:00)

Dramat, Polska 2004
Reż. Wojciech Smarzowski, Wyst. Marian Dziędziel, Tamara Arciuch, Iwona Bielska, Maciej Stuhr, Bartłomiej Topa

Demaskatorski, gorzko-ironiczny portret współczesnego polskiego społeczeństwa, którego tłem jest wiejskie wesele. Wojnar, bogaty ogrodnik z podkarpackiej wsi, wydaje za mąż jedyną córkę. Kasia  wróciła na wieś z miasta. Pan młody, Janusz, od dawna się w niej podkochiwał. Po obojgu młodych nie widać wielkiej miłości. Dla Wojnara najważniejsze, żeby wesele wypadło jak najokazalej, ale też jak najtaniej. Z początku wszystko układa się po jego myśli…

 

Bilet na księżyc (Niedziela, 20 października / 20:00)

Obyczajowy, Polska 2013
Reż. Jacek Bromski, Wyst. Filip Pławiak, Mateusz Kościukiewicz, Anna Przybylska, Łukasz Simlat

Pełna ciepła opowieść o młodości i przyjaźni, osadzona w genialnie odtworzonych realiach Polski końca lat 60. Adam dostaje powołanie do wojska. Jego starszy brat - Antek - postanawia jechać razem z nim, aby go pożegnać, a zarazem przygotować do dorosłego życia. W trakcie podróży doświadczają przygód, a to za sprawą pięknej i tajemniczej kobiety – Roksany.

 

Empire State: Ryzykowna gra (Poniedziałek, 21 października / 20:00)

Sensacyjny, USA 2013
Reż. Dito Montiel, Wyst. Dwayne Johnson, Liam Hemsworth, Emma Roberts, Nikki Reed

Pełen sensacji i humoru film, stworzony na podstawie prawdziwych wydarzeń z 1982 roku. Dwaj przyjaciele planujący największy rabunek w historii Stanów Zjednoczonych muszą przechytrzyć nie tylko starego policyjnego wygę, ale też gangsterów, którzy chcieliby przejąć zdobycz.