Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 19.07-22.07

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 19.07-22.07?

 

 

Lepiej być nie może (piątek 19 lipca, godz. 20:00)

komedia, USA 1997
reż. James L. Brooks, wyst.: Jack Nicholson, Helen Hunt, Greg Kinnear, Cuba Gooding Jr. 

Wzruszająca komedia, która nie tylko zachwyciła krytyków, zdobywając dwa Oscary i trzy Złote Globy, ale także szeroką widownie na całym świecie, stając się klasykiem wśród komedii romantycznych. Gburowaty i ekscentryczny Melvin nie przepada za ludźmi. Pewnego dnia zakochuje się w kelnerce, którą często spotyka w jednej z restauracji. Pod wpływem uczucia przechodzi wewnętrzną przemianę.

 

Jackie Brown (Sobota 20 lipca, godz. 20:00)

thriller, USA 1997
reż. Quentin Tarantino, wyst. Robert De Niro, Samuel L. Jackson, Pam Grier 

Thriller w reżyserii króla filmowego postmodernizmu – Quentina Tarantino. Tytułowa Jackie Brown to młoda, piękna i niebezpieczna stewardessa, która przemyca pieniądze dla handlarza bronią Ordella Robbiego. Jednak podczas jednej z prób przemytu ogromnej sumy dolarów i narkotyków zostaje złapana. Kobieta postanawia współpracować z agentami FBI, ale tylko na pozór. Jackie opracowuje plan, dzięki któremu ma oszukać nie tylko policję, ale także przestępcę, dla którego pracowała.

 

Burza (niedziela 21 lipca, godz. 20:00)

sensacyjny, USA 2015
reż. David Hackl, wyst.: John Travolta, Kate Bosworth, Devon Sawa, Julie Benz 

Niesamowita ekranizacja oparta na prawdziwych wydarzeniach, w której główną rolę zagrał niezawodny John Travolta. Grupa elektryków wykonuje zlecenie naprawy ważnej linii energetycznej. Rutynowe zadanie okazuje się koszmarem, kiedy nadchodzi gwałtowna burza. Załoga musi stawić czoło morderczej wysokości, 500 tysięcy woltom i śmiertelnemu zagrożeniu.

 

Empire State: Ryzykowna gra (poniedziałek 22 lipca, godz. 20:00)

sensacyjny | USA 2013
reż. Dito Montiel, wyst.: Dwayne Johnson, Liam Hemsworth, Emma Roberts, Nikki Reed 

Pełen sensacji i humoru film, stworzony na podstawie prawdziwych wydarzeń z 1982 roku. Dwaj przyjaciele planujący największy rabunek w historii Stanów Zjednoczonych muszą przechytrzyć nie tylko starego policyjnego wygę, ale też gangsterów, którzy chcieliby przejąć zdobycz.