Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 20.09-23.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 20.09-23.09?

 

 

Napad (piątek, 20 września, godz. 20:00)

Komedia, USA 2000
Reż. Steve Rash, Wyst. Jamie Foxx, Nia Long, Barry Corbin, Sarah Paulson 

Lekka i przezabawna komedia z gwiazdorską obsadą w rolach głównych. Michael Dawson - biznesmen z Chicago, wraz ze swoją dziewczyną Rae, wyjeżdza na wyprawę do Wielkiego Kanionu. Podczas wycieczki mężczyzna wyznaje Rae, że wydał wszystkie pieniądze przeznaczone na ich wspólny dom. Kobieta wyrzuca go z samochodu. A to dopiero początek jego kłopotów...

 

Donnie Brasco (sobota, 21 września, godz. 20:00)

Biograficzny, USA 1997
Reż. Mike Newell, Wyst. Al Pacino, Johnny Depp, Micheal Madsen, Anne Heche 

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany film oparty na prawdziwej historii. Tajny agent FBI, Joe Pistone, musi porzucić swoje dotychczasowe życie i przybrać nową tożsamość. Jako Donnie Brasco ma przeniknąć do nowojorskiej mafii. Udaje mu się zdobyć zaufanie Lefty’ego Ruggiero, starzejącego się mafiosa i z sukcesem awansować na coraz wyższe szczeble przestępczego półświatka. 

 

80 milionów (niedziela, 22 września, godz. 20:00)

Polityczny, Polska 2011
Reż. Waldemar Krzystek, Wyst. Olga Frycz, Filip Bobek, Piotr Głowacki, Marcin Bosak 

Laureat Złotych Lwów w kategorii Nagroda publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu. Sensacyjna historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film Opowiada o trójce wrocławskich działaczy "Solidarności". Wyczuwając zbliżający się stan wojenny, opozycjoniści postanawiają wypłacić z banku, ze związkowego konta 80 milionów złotych. Muszą zdążyć, zanim rząd zablokuje im dostęp do środków.

 

Mścicielka (poniedziałek, 23 września, godz. 20:00)

Kryminał, Francja/Kanada/USA 2016
Reż. Walter Hill, Wyst. Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Tony Shalhoub 

Wciągający kryminał pełen zaskakujących zwrotów akcji z Michelle Rodriguez w roli seryjnego mordercy – Franka. Gdy dochodzi do spotkania zabójcy z piękną doktor Jane, ta sięga po skalpel i… nic już nie będzie takie same.