Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 2.08-5.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 2.08-5.08?

 

 

Superprodukcja (piątek 2 sierpnia, godz. 20:00)

komedia, Polska 2002
reż. Juliusz Machulski, wyst.: Anna Przybylska, Rafał Królikowski, Piotr Fronczewski, Janusz Rewiński 

Bezkompromisowa, ale i błyskotliwa parodia polskiego środowiska filmowego. Yanek Drzazga to krytyk filmowy, który bezlitośnie pastwi się w swoich recenzjach nad polskim kinem. Tymczasem życie szykuje mu niespodziankę - Jędrzej Koniecpolski, gangster o artystycznych ambicjach składa mu zaskakującą propozycję. Drzazga ma napisać scenariusz filmu, który uczyni z Donatki, narzeczonej mafiosa, wielką gwiazdę.

 

Zaginiona bez śladu (sobota 3 sierpnia, godz. 20:00)

thriller, USA 1993 
reż. George Sluizer, wyst.: Jeff Bridges, Kiefer Sutherland, Nancy Travis, Sandra Bullock

Klasyk kina grozy nominowany w kategoriach Najlepszy horror i Najlepszy aktor do najważniejszej nagrody dla tego gatunku – Saturna. Jeff nie może pogodzić się z tajemniczym zniknięciem swojej dziewczyny. Wierząc, że w końcu uda mu się dotrzeć do prawdy, postanawia rozpocząć prywatne śledztwo.  

 

Francuski pocałunek (niedziela 4 sierpnia, godz. 20:00)

komedia romantyczna, USA/Wielka Brytania 1995

reż. Lawrence Kasdan, wyst.: Kevin Kline, Meg Ryan, Jean Reno, Timothy Hutton

Lekka i urzekająca komedia romantyczna z genialną Meg Ryan w roli głównej. Gdy Kate dowiaduje się, że podczas wyjazdu służbowego do Paryża jej narzeczony zakochał się w pięknej młodej kobiecie, postanawia przełamać swój strach przed lataniem. Udaje się do Francji, by ratować swój związek. Podczas lotu poznaje tajemniczego Francuza, który wkrótce wywróci jej życie do góry nogami.

 

Śmiertelne odliczanie (poniedziałek 5 sierpnia, godz. 20:00)

kryminalny, USA 2016 

reż. John Stockwell, wyst.: Katharine Isabelle, Nick Nemeth, Glenn Jacobs

Trzymający w napięciu do ostatniej sekundy film z Nickiem Nemethem w roli głównej. Po powrocie z zawieszenia w obowiązkach zawodowych policjant Ray przejmuję sprawę porwania chłopca. Aby uratować bezbronne dziecko musi on stoczyć śmiertelnie niebezpieczną grę z czasem.