Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 21.02-24.02

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 21.02-24.02?

 

 

 

Pokaż kotku, co masz w środku (Piątek, 21 lutego / 20:00)

Komedia, Polska 2011
Reż. Sławomir Kryński, Wyst. Jacek Borusiński, Krzysztof Stelmaszyk, Iwona Wszołkówna, Jan Frycz

Komedia pomyłek, która wywróci do góry nogami życie wszystkich bohaterów, a w rolach głównych czołowe gwiazdy polskiego kina, m.in. Jan Frycz i Krzysztof Stelmaszyk . Poznacie wszystkie ich małe kłamstewka, małżeńskie zdrady i inne tajemnice, od których wiejskiego księdza rozboli głowa. Mnóstwo żartów sytuacyjnych i doskonała obsada - gwarancja dobrej zabawy.

 

 

Speed - niebezpieczna prędkość (Sobota, 22 lutego / 20:00) 

Sensacyjny, USA 1994

Reż. Jan De Bont, Wyst. Keanu Reeves, Dennis Hopper, Sandra Bullock

Znany policji terrorysta, Howard Payne, podkłada bombę pod zatłoczony, miejski autobus. Ładunek wybuchnie, jeżeli pojazd zwolni poniżej 50 mil/h. Kierownicę przejmuje pasażerka Anna, a do środku udaje się dostać młodemu funkcjonariuszowi.

 

 

Kamerdyner (Niedziela, 23 lutego / 20:00)

Biograficzny, USA 2013
Reż. Lee Daniels, Wyst. Forest Whitaker, Oprah Winfrey, Mariah Carey, Cuba Gooding Jr.

Film doceniony dwiema nominacjami do nagrody BAFTA, który odsłania nieznaną historię wyjątkowego kamerdynera. Czarnoskóry mężczyzna opuszcza dotychczasowe miejsce zamieszkania w nadziei na lepsze życie. Udaje mu się zostać kamerdynerem w Białym Domu. Na ponad trzy dekady staje się świadkiem najważniejszych wydarzeń amerykańskiej jak i międzynarodowej polityki, a także głęboko oddanym pracownikiem.

 

 

Spartan (Poniedziałek, 24 lutego / 20:00)

Sensacyjny, Niemcy/USA 2004
Reż. David Mamet, Wyst. Val Kilmer, Natalija Nogulich, Aaron Stanford, Tia Texada

Tajemniczy i trzymający w napięciu film Davida Mameta, reżysera przez wielu uznawanego za mistrza inteligentnego kina. Agenci tajnych służb Robert Scott (Val Kilmer) i Curtis (Derek Luke) muszą odnaleźć córkę ważnego urzędnika państwowego, która najprawdopodobniej porwana została przez handlarzy żywym towarem. Gdy w telewizji pojawia się informacja o śmierci Laury, mężczyźni przekonani, że dziewczyna wciąż żyje, postanawiają kontynuować swoje śledztwo.