Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 21.06-24.06

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 21.06-24.06?

 

 

Rącze konie (piątek 21 czerwca, godz. 20:00)

melodramat, USA 2000
reż. Billy Bob Thornton, wyst. Matt Damon, Penélope Cruz, Henry Thomas, Lucas Black 

Wzruszająca, wielowątkowa historia o dojrzewaniu, miłości i poszukiwaniu siebie, a w obsadzie znalazły się najgorętsze nazwiska Hollywood. Młody John Grady Cole nie jest usatysfakcjonowany swoim życiem. Z nadzieją na zmiany, wyrusza więc z przyjacielem Lacelayem Rawlinsem do Meksyku. W czasie podróży poznaje piękną Alejandrę, z którą szybko nawiązuje niebanalny, namiętny romans.

 

Taśmy Watykanu (sobota 22 czerwca, godz. 20:00)
horror, USA 2015
reż. Mark Neveldine, wyst. Olivia Taylor Dudley, John Patrick Amedori, Tehmina Sunny 

Film, który ujawnia jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Watykanu – historię krwawych egzorcyzmów. Angela sprowadza na siebie i innych ludzi wielkie cierpienia oraz śmierć. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, dochodzi do wniosku, że dziewczynę opętał zły duch. Bezradny w konfrontacji z tajemniczą siłą, z prośbą o pomoc zwraca się do Stolicy Apostolskiej.

 

Templariusze: Miłość i krew (niedziela 23 czerwca, godz. 20:00)
melodramat, Dania/Finlandia/Niemcy/Norwegia/Szwecja/Wielka Brytania 2007
reż. Flinth Peter, wyst. Joakim Natterqvist, Sofia Helin, Stellan Skarsgard, Vincent Perez 

Największa i najdroższa produkcja w historii skandynawskiej kinematografii to przejmująca opowieść o męstwie, oddaniu i miłości, której głównym bohaterem jest dzielny Szwed Arn Magnusson. Jako członek zakonu Templariuszy zostaje wysłany do Ziemi Świętej, gdzie czekają go starcia w turniejach, próba ocalenia sułtana i walka o ukochaną, uwięzioną w klasztorze Cecilię.

 

Mściciel z Wall Street (poniedziałek 24 czerwca, godz. 20:00)
sensacyjny, Kanada/USA 2013
reż. Uwe Boll, wyst. Dominic Purcell, Erin Karpluk, Lochlyn Munro 

Porywający i odważny film z Dominikiem Purcellem w roli ochroniarza Jima. Mężczyzna po tym, gdy zostaje oszukany przez bankierów z Wall Street i tym samym traci wszystkie swoje oszczędności, zamienia się w bezwzględnego mściciela. Nie jest to jednak prosta opowieść o zemście za stracone pieniądze. Jim decyduje się na taki krok, ze względu na swoją ciężko chorą żonę i brak funduszy na zapewnienie jej opieki medycznej. Przytłoczony bezradnością mężczyzna widzi tylko jedno wyjście – krwawą zemstę.