Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 2.12-5.12

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 2.12-5.12?

 

 

Zasady walki (Poniedziałek, 2 grudnia / 20:00)

Sensacyjny, USA 2000
Reż. Christian Duguay, Wyst. Wesley Snipes, Anne Archer, Maury Chaykin, Donald Sutherland

Odkrycie kontenera z ciałami kilkudziesięciu Wietnamczyków w nowojorskim porcie wywołuje kryzys dyplomatyczny. Chiny zaprzeczają, jakoby były odpowiedzialne, jednak ONZ wysyła jednego ze  swoich agentów specjalnych do śledzenia ambasadora. Kiedy ambasador ginie, Neil Shaw staje się głównym podejrzanym.

 

 

Kanciarz (Wtorek, 3 grudnia / 20:00)

Kryminał, USA 2018
Reż. Bruce Caulk, Wyst. Armand Assante, Justin Baldoni, Talia Shire, Mark Hamill

Trzymający w napięciu film o życiu charyzmatycznego oszusta, Barry'ego Minkova. Ambitny  biznesmen dokonał tego, co udaje się tylko nielicznym. Wprowadził swoją firmę na  amerykańską giełdę mając zaledwie 20 lat. Stworzył świetnie prosperującą piramidę finansową, ale przede wszystkim wywiódł w pole Wall Street. Przystojny i charyzmatyczny bezlitośnie wykorzystywał każdą lukę w systemie. Do czasu.

 

 

Szkoła stewardess (Środa, 4 grudnia / 20:00)

Komedia romantyczna, USA 2003
Reż. Bruno Barreto, Wyst. Gwyneth Paltrow, Christina Applegate, Rob Lowe

Przewrotna komedia z czarującą Gwyneth Paltrow w roli głównej. Donna Jensen podążając za marzeniami, postanawia zostać stewardesą. Opuszcza więc rodzinne, małe miasteczko i rozpoczyna swoją drogę do sukcesu, która okaże się o wiele trudniejsza niż myślała, ale zdecydowanie pełna wrażeń, przystojnych facetów i zazdrosnych koleżanek.

 

 

Prawo ojca (Czwartek, 5 grudnia / 20:00)

Dramat, Polska 1999
Reż. Marek Kondrat, Wyst. Marek Kondrat, Nina Roguż, Małgorzata Foremniak, Szymon Bobrowski

Laureat Nagrody publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu, a także zdobywca czterech nominacji do Orłów 2001. Historia ojca, którego kilkunastoletnia córka zostaje pobita i brutalnie zgwałcona. Sprawcy, mimo ewidentnych dowodów winy, pozostają na wolności. W obliczu nieskuteczności wymiaru sprawiedliwości, Michał Kord, były kierowca rajdowy, bierze prawo w swoje ręce. Sam wymierza sprawiedliwość trzem młodym mężczyznom, którzy - ze względu na swoje układy i powiązania - czują się zupełnie bezkarni.