Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 22.10-24.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 22.10-24.10?

 

 

Yuma (Wtorek, 22 października / 20:00)

Dramat, Polska/Czechy 2012
Reż. Piotr Mularuk, Wyst. Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Tomasz Kot, Krzysztof Skonieczny

Film, który zdobył aż siedem nominacji do Złotych Kaczek 2012, między innymi w kategoriach Najlepszy film, Najlepsza aktorka i Najlepszy aktor. Opowieść o czasach szalonej transformacji, po roku 1989, kiedy szczytem marzeń były nowy telewizor, lodówka czy para adidasów. Dobra te były kradzione w Niemczech, a proceder zwano jumaniem. Doskonale odtworzone realia końca lat 80. i początku 90. W rolach głównych rewelacyjni Jakub Gierszał i Katarzyna Figura.

 

 

Twarda sztuka (Środa, 23 października / 20:00)

Komediodramat, USA 2007
Reż. Marshall Garry, Wyst. Jane Fonda, Lindsay Lohan, Felicity Huffman, Dermot Mulroney 

Rachel tylko z pozoru przypomina zwyczajną nastolatkę. Jest nieokrzesana, krzykliwa, zbuntowana, a  do tego nieustannie pakuje się w różne kłopoty. Po kolejnym wybryku, jej matka zabiera córkę na  wakacje do swojej matki. Babcia Georgia wierna żelaznym zasadom, narzuci wnuczce dyscyplinę, która wystawi ją na niejedną próbę. Lindsey Lohan za główną rolę w filmie otrzymała nominację do  Teen Choice w kategorii Ulubiona aktorka dramatu.

 

 

System (Czwartek, 24 października / 20:00)

Thriller, USA 1995
Reż. Irwin Winkler, Wyst. Sandra Bullock, Jeremy Northam, Wendt Gazelle

Thriller, który sprowadził do kin masy widzów, zarabiając ze sprzedaży biletów ponad 100 milionów dolarów. Angela Bennett to ekspertka w branży komputerowej. Pewnego dnia wchodzi w posiadanie dyskietki, która miała zawierać wirus, ale zamiast tego zawiera ściśle tajne informacje. Od tej pory kobieta zostaje uwikłana w śmiertelnie niebezpieczną intrygę.