Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 23.08-26.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 23.08-26.08?

 

 

 

Wieczór panieński (piątek, 23 sierpnia, godz. 20:00)

komedia, USA 2012

reż. Leslye Headland, wyst. Kirsten Dunst, Isla Fisher, Lizzy Caplan

Komedia ze znakomitą Kirsten Dunst w roli głównej. Becky prosi swoje dawne koleżanki ze szkoły o zostanie jej druhnami na ślubie. Regan, Gena i Katie postanawiają przyjąć zaproszenie, a nawet zorganizować najlepszy wieczór panieński - pomimo, że przez całą szkołę średnią nabijały się z Becky. Niekończące się zwroty akcji, narkotyki i seks w toalecie: ten wieczór na zawsze zapadnie im w pamięci. 

 

Templariusze: Miłość i krew (sobota, 24 sierpnia, godz. 20:00)

melodramat, Dania/Finlandia/Niemcy/Norwegia/Szwecja/Wielka Brytania 2007
reż. Flinth Peter, wyst. Joakim Natterqvist, Sofia Helin, Stellan Skarsgard, Vincent Perez 

Największa i najdroższa produkcja w historii skandynawskiej kinematografii. Przejmująca opowieść o męstwie, oddaniu i miłości, której głównym bohaterem jest dzielny Szwed Arn Magnusson. Jako członek zakonu Templariuszy zostaje wysłany do Ziemi Świętej, gdzie czekają go starcia w turniejach, próba ocalenia sułtana i walka o uwięzioną w klasztorze, ukochaną Cecilię.

 

Łowcy głów (niedziela, 25 sierpnia, godz. 20:00)

thriller, Szwecja/Norwegia/Dania/Niemcy 2011
reż. Tyldum Morten, wyst. Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnove Macody Lund 

Europejska produkcja nagrodzona Saturnem w kategorii Najlepszy film zagraniczny. Roger Brown pracuje dla najpotężniejszej agencji łowców głów w Norwegii. Jest też złodziejem sztuki. Pewnego dnia, za sprawą swojej pięknej żony, Roger poznaje właściciela obrazu wartego fortunę. Zaczyna planować napad, jednak nawet nie przypuszcza, że trafił na wyjątkowo przebiegłego przeciwnika.

 

Święci z Bostonu (poniedziałek, 26 sierpnia, godz. 20:00)

sensacyjny, USA 1999
reż. Troy Duffy, wyst. William Dafoe, David Rocco, Norman Reedus, Sean Patrick Flanery 

Debiut reżyserski Troya Duffy’ego. Film porywa swoją akcją i  trzyma w napięciu do ostatniej minuty, a wszystko dopełnia światowej sławy obsada, w której znaleźli się William Dafoe, David Rocco i oczywiście odtwórcy głównych ról, czyli Norman Reedus i  Sean Patrick Flanery jako irlandzkiego pochodzenia bracia McMaus. Życie głęboko wierzących mężczyzn nabiera zawrotnego tempa, gdy pewnego dnia do ich ulubionego pubu przychodzą rosyjscy gangsterzy, z którymi wdają się w bójkę. Bracia mordują przestępców, a tym samym odkrywają swoje powołanie - w imię Boga zamierzają walczyć z miejscowymi zbrodniarzami.