Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 23.10-26.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 23.10-26.10?

 

 

W odwecie za śmierć (wtorek 23 października, godz. 20:00)
thriller, USA 2010
reż. Lauro Chartrand, wyst. Steven Seagal, Dan Badarau, Darren Shahlavi 

Rząd Stanów Zjednoczonych postanawia wypowiedzieć wojnę gangom narkotykowym. Robert "Bobby" Samuels (Steven Seagal), tajny agent Interpolu, który uporać ma się z kartelami działającymi na Bałkanach, i jego partner wpadają w uliczną wojnę między gangiem Cyganów i Rosjan. Niestety w walce ginie kolega Roberta. Mężczyzna postanawia pomścić śmierć swojego partnera.

 

Jak zostać królem (środa 24 października, godz. 20:00)
dramat obyczajowy, Wielka Brytania/USA/Australia 2010
reż. Tom Hopper, wyst. Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter 

Film nagrodzony czterema Oscarami, w tym za najlepszy film roku. Po szokującej abdykacji brata książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego wada wymowy: jąkanie. Pomóc w jej usunięciu może tylko niezwykły specjalista z Australii. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch wyjątkowych ludzi i zadecyduje o losach narodu.

 

Jak ugryźć 10 milionów (czwartek 25 października, godz. 20:00)
melodramat, Francja/Kanada/USA 2009
reż. Atom Egoyan, wyst. Julianne Moore, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Max Thieriot, Nina Dobrev 

Opowieść o płatnym zabójcy poszukiwanym przez dawnych kolegów, zadłużonym dentyście nieudaczniku i jego żądnej wrażeń żonie. Kiedy wszyscy troje znajdują się w jednej dzielnicy tego samego miasta, zaczyna się seria intryg i zdrad, w których do wygrania jest 10 milionów dolarów, a do stracenia wszystko – z życiem włącznie. Film okazał się kinowym przebojem, przynosząc twórcom ponad 100 milionów dolarów przychodów wobec 40-milionowego budżetu.

 

Miś (piątek 26 października, godz. 20:00)
komedia, Polska 1980
reż. Stanisław Bareja, wyst. Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky, Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Stanisław Mikulski 

Kultowa komedia Stanisława Barei. Prezes klubu sportowego "Tęcza", Ryszard Ochódzki zwany "Misiem", ma wyjechać do Londynu. Zostaje zatrzymany ponieważ z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa, że zrobiła to jego eksżona Irena, by uniemożliwić mu dotarcie do jednego z londyńskich banków. Przed laty zostały tam zdeponowane pieniądze byłych małżonków... Historia jest pretekstem do pokazania
w krzywym zwierciadle PRL-owskiej rzeczywistości lat 70-tych.