Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 24.04-27.04

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 24.04-27.04?

 

 

 

 

Pokaż kotku, co masz w środku (Piątek, 24 kwietnia / 20:00)

Komedia, Polska 2011
Reż. Sławomir Kryński, Wyst. Jacek Borusiński, Krzysztof Stelmaszyk, Iwona Wszołkówna, Jan Frycz

Komedia pomyłek, która wywróci do góry nogami życie wszystkich bohaterów, a w rolach głównych czołowe gwiazdy polskiego kina, m.in. Jan Frycz i Krzysztof Stelmaszyk . Poznacie wszystkie ich małe kłamstewka, małżeńskie zdrady i inne tajemnice, od których wiejskiego księdza rozboli głowa. Mnóstwo żartów sytuacyjnych i doskonała obsada - gwarancja dobrej zabawy nie tylko dla miłośników poprzedniej komedii reżysera, „To nie tak jak myślisz kotku”.

 

 

 

Czarny łabędź (Sobota, 25 kwietnia / 20:00)

Dramat psychologiczny, USA 2010
Reż. Darren Aronofsky, Wyst. Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel

Obsypany wieloma nagrodami hit ze znakomitą rolą Natalie Portman, za którą otrzymała Oscara. To porywający thriller o cenie doskonałości i zaciętej rywalizacji dwóch kobiet, z których każda zdaje się skrywać mroczną tajemnicę. Nina, ambitna tancerka baletowa, chce znaleźć się w zespole „Jeziora Łabędziego”, wystawianego na deskach nowojorskiej opery. Wrażliwa dziewczyna, dodatkowo naciskana przez nadopiekuńczą matkę, zaczyna popadać w obsesję na punkcie bycia najlepszą. Na jej drodze staje równie utalentowana Lily. Przez znajomość z potencjalną rywalką Nina odkrywa ciemną stronę swojej osobowości. Rozpoczyna się przerażająca rozgrywka, w której nie wiadomo, co jest realne, a co jedynie wytworem wyobraźni głównej bohaterki. Film zdobył aż 22 nagrody (m.in. BAFTA, Złoty Glob, Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej) i 67 nominacji.

 

 

 

Skazany na bluesa (Niedziela, 26 kwietnia / 20:00)

Dramat, Polska 2005

Reż. Jan Kidawa-Błoński, Wyst. Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Anna Dymna

Autobiograficzna historia legendarnego wokalisty i lidera zespołu Dżem - Ryszarda Riedla. Akcja rozpoczyna się w latach 70. na Śląsku. 20-letni Rysiek nie ukończył żadnej szkoły poza podstawówką i nie ma stałej pracy. Zafascynowany kulturą hippisowską i narkotykami, wchodzi w konflikt z ojcem. Nawet po ślubie i narodzinach dwójki dzieci, wiedzie buntowniczy tryb życia. Wraz z rozwijającą się karierą muzyczną, rośnie również jego nałóg, który prowadzi do tragicznego finału.

 

 

 

Łowcy głów (Poniedziałek, 27 kwietnia / 20:00)

Thriller, Szwecja/Norwegia/Dania/Niemcy 2011
Reż. Tyldum Morten, Wyst. Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnove Macody Lund

Europejska produkcja nagrodzona Saturnem w kategorii Najlepszy film zagraniczny. Roger Brown pracuje dla najpotężniejszej agencji łowców głów w Norwegii. Jest też złodziejem sztuki. Pewnego dnia, za sprawą swojej pięknej żony, Roger poznaje właściciela obrazu wartego fortunę. Zaczyna planować napad, jednak nawet nie przypuszcza, że trafił na wyjątkowo przebiegłego przeciwnika.