Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 25.02-27.02

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 25.02-27.02?

 

 

 

Szkoła czarownic (Wtorek, 25 lutego / 20:00) 

Dramat, USA 1996 

Reż. Andrew Fleming, Wyst. Robin Tunney, Fairuza Balk, Neve Campbell

Cztery koleżanki ze szkoły średniej wkraczają w świat magii i czarów. Jednak moc, którą uzyskują, szybko obraca się przeciwko nim.

 

 

Yuma (Środa, 26 lutego / 20:00)

Dramat, Polska/Czechy 2012
Reż. Piotr Mularuk, Wyst. Jakub Gierszał, Katarzyna Figura, Tomasz Kot, Krzysztof Skonieczny

Film, który zdobył aż siedem nominacji do Złotych Kaczek 2012, między innymi w kategoriach Najlepszy film, Najlepsza aktorka i Najlepszy aktor. Opowieść o czasach szalonej transformacji, po roku 1989, kiedy szczytem marzeń były nowy telewizor, lodówka czy para adidasów. Dobra te były kradzione w Niemczech, a proceder zwano jumaniem. Doskonale odtworzone realia końca lat 80. i początku 90. W rolach głównych rewelacyjni Jakub Gierszał i Katarzyna Figura.

 

 

Święci z Bostonu (Czwartek, 27 lutego / 20:00)

Sensacyjny, USA 1999
Reż. Troy Duffy, Wyst. William Dafoe, David Rocco, Norman Reedus, Sean Patrick Flanery 

Debiut reżyserski Troya Duffy’ego, który zyskał fanów na całym świecie. Film porywa swoją akcją i trzyma w napięciu do ostatniej minuty, a wszystko dopełnia światowej sławy obsada, w której znaleźli się William Dafoe, David Rocco i oczywiście odtwórcy głównych ról, czyli Norman Reedus i Sean Patrick Flanery jako irlandzkiego pochodzenia bracia McMaus. Życie głęboko wierzących mężczyzn nabiera zawrotnego tempa, gdy pewnego dnia do ich ulubionego pubu przychodzą rosyjscy gangsterzy, z którymi wdają się w bójkę. Bracia mordują przestępców, a tym samym odkrywają swoje powołanie - w imię Boga zamierzają walczyć z miejscowymi zbrodniarzami.