Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 25.09-28.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 25.09-28.09?

 

 

Śmiertelna odwilż (wtorek 25 września, godz. 20:00)
thriller, USA/Kanada 2009
reż. Mark A. Lewis, wyst. Val Kilmer, Martha MacIsaac, Kyle Schmid 

Grupa naukowców odkrywa ciało zamarzniętego mamuta. Kilka dni później do ich bazy przylatuje czwórka studentów mająca im pomóc w badaniach. Zamiast naukowców zastają jednak tylko opuszczoną bazę i martwego niedźwiedzia polarnego. Wkrótce przekonają się, że to nie topnienie lodu jest najgroźniejszym skutkiem globalnego ocieplenia…

Wikingowie (środa 26 września, godz. 20:00)
serial przygodowy, sezon 1 – odcinek 7/ 9, Irlandia/ Kanada 2013
wyst. Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick, Alexander Ludwig 

Popularny serial przygodowy koncentrujący się na znanym z nordyckich legend wojowniku Ragnarze Lothbroku. Losy odważnych wikingów twórcy serialu przekuli w angażującą, pełną krwi, emocji i polityki historię, w której nie brakuje również wątków miłosnych. W siódmym odcinku trzy wikińskie statki zmierzają rzeką do samego centrum władzy na wschodzie Anglii, Willi króla Aelle. Ragnar ma dla władcy ultimatum: okup za jednego z zakładników albo wojna.

Na fali (czwartek 27 września, godz. 20:00)
film sensacyjny, USA 1991
reż. Kathryn Bigelow, wyst. Keanu Reeves, Patrick Swayze, Gary Busey 

Banda gangsterów napada na banki w Los Angeles. Rabusie ukrywają twarze pod maskami prezydentów USA. Śledztwo doprowadza policję do grupy surferów, poszlaki nie wystarczają jednak do postawienia im zarzutów. Świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej dostaje zadanie rozszyfrowania przestępców, ale zadanie nie będzie proste.

Awanturyści (piątek 28 września, godz. 20:00)
komedia, Rosja 2014
reż. Konstantin Buslov, wyst. Frida Cauchi, Ivan De Battista, Malcolm Ellul 

Zamożny bankier Andriej ze swoją ukochaną Katią spędzają wakacje na Malcie. Podczas lekcji nurkowania Katia znajduje fragment kamizelki ratunkowej z numerem niemieckiego okrętu wojennego z czasów II wojny światowej.