Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 25.10-28.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 25.10-28.10?

 

 

Lot 93 (Piątek, 25 października / 20:00)

Dramat, Francja/USA/Wielka Brytania 2006
Reż. Paul Greengrass, Wyst. Alan David Basche, Chip Zien, Peter Marinker

Film nominowany do Oscara w dwóch kategoriach: Najlepszy reżyser  i Najlepszy montaż. 11 września 2001 roku. Terroryści uprowadzają cztery amerykańskie samoloty pasażerskie. W jednym z nich pasażerowie stawiają opór, nie dopuszczając, by zamachowcy wypełnili swoją makabryczną misję.

 

Osadzony (Sobota, 26 października / 20:00)

Dramat, USA 1989
Reż. John Flynn, Wyst. Sylvester Stallone, Donald Sutherland, John Amos, Darlanne Fluegel

Thriller, który utrzyma w nieustannym napięciu każdego, nawet bardzo wymagającego widza. Frank Leone pokornie odsiaduje swój wyrok, który skończy się za kilka miesięcy. Jednak naczelnik więzienia, Warden Drumgoole, zamierza upokorzyć, jak tylko to możliwe Franka, a nawet nie dopuścić, by ten kiedykolwiek opuścił więzienne mury. Nie zdaje sobie sprawy, że trafił na wyjątkowo twardego przeciwnika, którego stać na naprawdę wiele…

 

Filadelfia (Niedziela, 27 października / 20:00)

Dramat, USA 1993
Reż. Jonathan Demme, Wyst. Tom Hanks, Denzel Washington, Antonio Banderas, Anna Deavere Smith

Głośny, poruszający film podejmujący niełatwy temat stygmatyzacji osób chorych i ich walki o  godność. Andrew Beckett jest zdolnym prawnikiem zatrudnionym w prestiżowej kancelarii adwokackiej. Wszystko wskazuje na to, że czeka go wspaniała kariera. Wkrótce okazuje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Beckett zostaje zwolniony z pracy za rzekomą niekompetencję. Dobrze wie, że  prawdziwym powodem jest choroba, więc postanawia pozwać do sądu byłych pracodawców. W  Filadelfii żaden prawnik nie chce zadzierać z wpływową kancelarią. Sprawy podejmuje się jedynie adwokat Joe Miller. Tom Hanks za główną rolę w filmie otrzymał Oscara w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy.

 

Wyniszczenie (Poniedziałek, 28 października / 20:00)

Akcja, Hongkong/USA/Wielka Brytania/Tajlandia 2018
Reż. Mathieu Weschler, Wyst. Steven Seagal, Rudy Youngblood, Siu-Wong Fan, Bayra Bela

Pełen akcji film z niezastąpionym Steven Seagalem w roli głównej. Axe, chcąc odciąć się od swojej burzliwej przeszłości, osiedla się w niewielkiej wiosce gdzieś w Południowo-Wschodniej Azji. Postanawia pracować tam jako lekarz i żyć skromnie oraz spokojnie. Dzień płynie mu wolno za dniem, aż do momentu, gdy lokalny przestępca porywa dziewczynę, obdarzoną niezwykłymi mocami. Axe  postanawia skrzyknąć swoich dawnych kompanów, by wspólnie z nimi udać się na ostatnią misję i  odbić uwięzioną kobietę.