Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 26.05-28.05

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 26.05-28.05?

 

 

 

 

Wesele (Wtorek, 26 maja / 20:00)

Dramat, Polska 2004
Reż. Wojciech Smarzowski, Wyst. Marian Dziędziel, Tamara Arciuch, Iwona Bielska, Maciej Stuhr

Demaskatorski, gorzko-ironiczny portret współczesnego polskiego społeczeństwa, którego tłem jest wiejskie wesele. Wojnar, bogaty ogrodnik z podkarpackiej wsi, wydaje za mąż jedyną córkę. Kasia wróciła na wieś z miasta. Pan młody, Janusz, od dawna się w niej podkochiwał. Po obojgu młodych nie widać wielkiej miłości. Dla Wojnara najważniejsze, żeby wesele wypadło jak najokazalej, ale też jak najtaniej. Z początku wszystko układa się po jego myśli…

 

 

 

Misja Afganistan. Odcinek 12 (Środa, 27 maja / 20:00)

Serial wojenny, Polska 2012
Reż. Maciej Dejczer, Grzegorz Kuczeriszka, Wyst. Paweł Małaszyński, Ilona Ostrowska, Eryk Lubos

Pierwszy polski serial wojenny o misji w Afganistanie. W rolach głównych znakomici aktorzy – Paweł Małaszyński i Ilona Ostrowska. Żołnierzom Konasza udaje się aresztować policjanta i przekazują go lokalnej policji. W międzyczasie pluton Żądła ochrania afgańskie władze liczące głosy po wyborach, a Malbor, Zbój i Winnicka prowadzą patrol w wiosce. Podczas patrolu porucznik wpada w dół-pułapkę. Równolegle dochodzi do wymiany ognia między talibami, a plutonem Konasza.

 

 

W sieci (Czwartek, 28 maja / 20:00)

Thriller, USA 1994
Reż. Barry Levinson, Wyst. Michael Douglas, Demi Moore, Donald Sutherland, Roma Maffia

Film, który stawia pytanie o granicę między prawem a bezprawiem, gdy dochodzi do naruszenia nietykalności intymnej. Tom Sanders (Michael Douglas) to ceniony menedżer w firmie zajmującej się produkcją oprogramowania komputerowego. Właśnie szykuje się na długo wyczekiwany i zasłużony awans, gdy niespodziewanie jego stanowisko przejmuje ktoś inny - atrakcyjna, inteligentna i ambitna Meredith Johnson (Demi Moore). Z nową szefową mężczyznę łączył w przeszłości burzliwy romans. Gdy Meredith pragnie uwieść Toma, ten odrzuca jej zaloty. Wściekła kobieta oskarża go o molestowanie seksualne.