Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 26.09-1.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 26.09-1.10?

 

 

Kroll (Czwartek, 26 września / 20:00)

Sensacyjny, Polska 1991
Reż. Władysław Pasikowski, Wyst.: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Dariusz Kordek, Cezary Pazura 

Sensacyjny debiut Władysława Pasikowskiego, który okazał się kasowym hitem kinowym i klasykiem polskiej kinematografii. Opowieść o młodym Marcinie Krollu. Gdy mężczyzna dowiaduje się, że żona zdradza go z jego najlepszym przyjacielem postanawia dezerterować ze służby zasadniczej. Ucieczka Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza. Oficerowie boją się skandalu i nie chcą dopuścić by prokuratura wojskowa zainteresowała się ich jednostką, dlatego postanawiają odnaleźć Krolla jeszcze przed świtem.

 

Kate i Leopold (Piątek, 27 września / 20:00)

Komedia romantyczna, USA 2001
Reż. James Mangold, Wyst. Meg Ryan, Hugh Jackman, Liev Schreiber 

Angielski arystokrata, książę Leopold, przypadkowo przenosi się w czasie. Z XIX wieku trafia do  współczesnego Nowego Jorku, gdzie poznaje Kate - nowoczesną i niezależną bizneswoman, która całkowicie odmieni jego życie. Hugh Jackman za rolę księcia Leopolda otrzymał nominację do Złotego Globa.

 

Ludzie honoru (Sobota, 28 września / 20:00)

Dramat, USA 1992
Reż. Reiner Rob
Wyst.: Tom Cruise, Demi Moore, Jack Nicholson, Kevin Bacon

Doceniony przez szeroką publiczność nagrodą w kategorii „Ulubiony film” dramat to opowieść o dwóch żołnierzach piechoty morskiej, którzy zostają oskarżeni o zabójstwo kolegi. Śledztwem mają zająć się prawnicy amerykańskiej marynarki wojennej Kaffee i Galloway. W trakcie przesłuchań okazuje się, że w wojsku obowiązuje niepisany kodeks, a wśród żołnierzy zmowa milczenia. Przestrzegania reguł pilnuje natomiast bezwzględny płk Jessup.

 

Ali (Niedziela, 29 września / 20:00)

Biograficzny, USA 2001
Reż. Michael Mann
Wyst. Will Smith, Jamie Foxx, Jon Voight, Mario Van Peebles 

Film nominowany do Oscarów w kategoriach Najlepszy aktor pierwszoplanowy i Najlepszy aktor drugoplanowy. Historia jednej z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd sportu. Młody Cassius Clay jest zawodowym mistrzem w boksie, jednak w momencie, gdy przechodzi na islam i przybiera nowe imię - Muhammad Ali - wokół niego zaczyna tworzyć się coraz więcej nienawiści. Sportowiec rozpoczyna walkę nie tylko o bokserskie sukcesy, ale również o szacunek dla wszystkich, bez względu na pochodzenie czy wyznanie.

 

Bliski wróg (Poniedziałek, 30 września / 20:00)

Sensacyjny | USA/Wielka Brytania 2013

Reż. Peter Hyams, Wyst. Jean-Claude Van Damme, Tom Everett Scott, Orlando Jones

Gdy na kanadyjsko-amerykańskiej granicy znika transport narkotyków, były komandos (Jean Claude Van Damme) zostaje zmuszony przez kartel do odszukania zaginionego towaru. Uwięziony w ogromnym lesie,  nie ma żadnego kontaktu z zewnętrznym światem. Wtedy staje mu drodze jego śmiertelny wróg (Orlando Jones), który powraca, by zemścić się na byłym komandosie. Mężczyźni mają wybór: walczyć ze sobą, a potem osobno paść ofiarą mafii narkotykowej, albo zjednoczyć swoje siły przeciwko wspólnemu wrogowi.

 

Na szlaku (Wtorek, 1 października / 20:00)

Dramat, Kanada 2014
Reż. Adam MacDonald, Wyst. Missy Peregrym, Jeff Roop, Eric Balfour 

Trzymający w napięciu obraz zagubionej pary w mrocznym i pełnym niebezpieczeństw lesie. Alex po długich namowach przekonuje swoją ukochaną, aby wakacje spędzili w zaciszu kanadyjskiej puszczy. Wkrótce oboje zaczną żałować swojej decyzji, gdy zorientują się, że zgubili drogę powrotną. W miejscu, w którym utknęli czai się wyjątkowo niebezpieczny drapieżnik.