Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 28.01-30.01

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 28.01-30.01?

 

 

 

Siła odwagi (Wtorek, 28 stycznia / 20:00)

Wojenny, Francja 2008 
Reż. Jean-Paul Salome, Wyst. Sophie Marceau, Marie Gillain, Julie Depardieu, Deborah Francois   

Przejmująca historia o kobiecej sile i determinacji, dopełniona pięknymi kostiumami, które doceniła nominacją Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej. Francja, maj 1944 r. Pięć agentek ruchu oporu podejmuje się niebezpiecznej misji przewiezienia do Anglii rannego naukowca. Informacje, które posiada, mogą wpłynąć na losy wojny. 

 

 

Świadek (Środa, 29 stycznia / 20:00)

Melodramat, USA 1985
Reż. Peter Weir, Wyst. Harrison Ford, Kelly McGillis, Josef Sommer, Lukas Haas

Zdobywca Oscara w aż dwóch kategoriach, za Najlepszy scenariusz oryginalny i Najlepszy montaż. Samuel Lap, 8-letni Amisz, jest świadkiem morderstwa. Policjant John Book musi chronić go przed zbrodniarzami. Jednak, aby to zrobić, Book musi osiedlić się w rodzinnym domu Samuela, gdzie panują zupełnie inne zasady i warunki, niż te, do których się przyzwyczaił.

 

 

Na szlaku (Czwartek, 30 stycznia / 20:00)

Dramat, Kanada 2014
Reż. Adam MacDonald, Wyst. Missy Peregrym, Jeff Roop, Eric Balfour

Trzymający w napięciu obraz zagubionej pary w mrocznym i pełnym niebezpieczeństw lesie. Alex po długich namowach przekonuje swoją ukochaną, aby wakacje spędzili w zaciszu kanadyjskiej puszczy. Wkrótce oboje zaczną żałować swojej decyzji, gdy zorientują się, że zgubili drogę powrotną. W miejscu, w którym utknęli czai się wyjątkowo niebezpieczny drapieżnik...