Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 28.02-2.03

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 28.02-2.03?

 

 

 

Partner (Piątek, 28 lutego / 20:00)

Komedia, USA 1996 

Reż. Donald Petrie, Wyst. Goldberg Whoopi, Wiest Dianne, Wallach Eli

Laurel to ambitna i inteligentna czarnoskóra kobieta, która pomimo wszelkich swoich zalet i umiejętności nie otrzymuje awansu. Zamiast niej dostaje go jej asystent Frank. Kobieta nie zamierza jednak spocząć na laurach. Rzuca dotychczasową pracę i otwiera swój własny biznes. Na nowej drodze Laurel ponownie spotyka się z uprzedzeniami, aby przekonać klientów do korzystania z jej usług, zmyśla, że ma wspólnika - mężczyznę. 

 

 

Speed 2 – Wyścig z czasem (Sobota, 29 lutego / 20:00)

Sensacyjny, USA 1997
Reż. Jan De Bont, Wyst. Sandra Bullock, Jason Patric, Willem Dafoe

Kasowy hit, który przyniósł blisko 200 milionów dolarów przychodu z biletów. Annie Porter i jej narzeczony Alex wyruszają w rejs luksusowym statkiem. W trakcie podróży dochodzi do serii wybuchów. Kontrolę nad statkiem przejął psychopata John Geiger, który chce doprowadzić do zatopienia okrętu. Annie i Alex podejmują się walki z szaleńcem. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, w którym stawką jest życie wielu osób.

 

 

Sztos (Niedziela, 1 marca / 20:00)

Komedia, Polska 1997
Reż. Olaf Lubaszenko, Wyst. Jan Nowicki, Cezary Pazura, Ewa Gawryluk

Nominowana do najbardziej prestiżowych, polskich nagród komedia sensacyjna z brawurową obsadą. Początek lat siedemdziesiątych, Sopot. „Synek” wychodzi z więzienia. Chciałby się ustatkować, ożenić ze swoją dziewczyną i kupić mieszkanie. Na to jednak potrzeba pieniędzy, a mężczyzna nie zamierza trudzić się uczciwą pracą. Głodny wielkiej, łatwej kasy „Synek” zgłasza się do doświadczonego hochsztaplera, Eryka, by wspólnie z nim oszukiwać turystów przy wymianie walut.

 

 

Zdrajca (Poniedziałek, 2 marca / 20:00)

Thriller, USA 2008
Reż. Jeffrey Nachmanoff, Wyst. Don Cheadle, Guy Pearce, Archie Panjabi

Zaskakujący i trzymający w napięciu film Jeffreya Nachmanoffa, doceniony nominacją Saturna w kategorii Najlepszy film akcji/przygodowy/thriller. Roy Clayton to agent FBI, który przejmuje śledztwo w sprawie międzynarodowej grupy terrorystów. Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do byłego oficera sił specjalnych - Samira Horna…