Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 28.07-30.07

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 28.07-30.07?

 

 

 

 

Stacja (Wtorek, 28 lipca / 20:00)

Sensacyjny, Polska 2001
Reż. Piotr Wereśniak, Wyst. Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Figura, Bartosz Obuchowicz

Sensacyjny film łączący wiele konwencji, pełen humoru, przeplatających się wątków i dramatyzmu. Na parkingu jednego z górskich kurortów dochodzi do strzelaniny. Ginie człowiek, a jego zabójca znika bez śladu. W tym czasie kilkadziesiąt kilometrów dalej, Dymecki, przykładny mąż i ojciec czwórki dzieci, właściciel maleńkiej stacji benzynowej, zaczyna kolejny dzień pracy. W czasie ferii pomaga mu Marek, student socjologii, zwany Bananem. Na podrzędnej drodze w ostry mróz ruch jest niewielki, Dymecki i Banan spodziewają się więc kolejnego długiego i nudnego dnia. Wtedy jednak na stację podjeżdża luksusowe audi...

 

 

 

Dobre zabijanie (Środa, 29 lipca / 20:00)

Thriller, USA 2014
Reż. Andrew Niccol, Wyst. Ethan Hawke, Bruce Greenwood, January Jones, Zoe Kravitz

Nietuzinkowy film Andrew Niccola dopełniony mistrzowską grą aktorską Ethana Hawke. Tom Egan pracuje w amerykańskiej bazie wojskowej w Nevadzie, skąd zdalnie steruje dronami w Afganistanie. Kiedy liczba przeprowadzanych z jego udziałem ataków gwałtownie wzrasta, Tom zaczyna kwestionować słuszność swojej pracy. Wojna (chociaż na odległość) zaczyna odbijać się na jego życiu prywatnym.

 

 

 

Skazany na bluesa (Czwartek, 30 lipca/ 20:00)

Dramat, Polska 2005
Reż. Jan Kidawa-Błoński, Wyst. Tomasz Kot, Jolanta Fraszyńska, Anna Dymna

Autobiograficzna historia legendarnego wokalisty i lidera zespołu Dżem - Ryszarda Riedla. Akcja rozpoczyna się w latach 70. na Śląsku. 20-letni Rysiek nie ukończył żadnej szkoły poza podstawówką i nie ma stałej pracy. Zafascynowany kulturą hipisowską i narkotykami, wchodzi w konflikt z ojcem. Nawet po ślubie i narodzinach dwójki dzieci, wiedzie buntowniczy tryb życia. Wraz z rozwijającą się karierą muzyczną, rośnie również jego nałóg, który prowadzi do tragicznego finału.