Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 28.08-2.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 28.08-2.09?

 

 

Szkoła stewardes (środa, 28 sierpnia, godz. 20:00)

komedia romantyczna, USA 2003
reż. Bruno Barreto, wyst. Gwyneth Paltrow, Christina Applegate, Rob Lowe 

Przewrotna komedia z czarującą Gwyneth Paltrow w roli głównej. Donna Jensen podążając za marzeniami, postanawia zostać stewardesą. Opuszcza więc rodzinne, małe miasteczko i rozpoczyna swoją drogę do sukcesu, która okaże się o wiele trudniejsza niż myślała, ale zdecydowanie pełna wrażeń, przystojnych facetów i zazdrosnych koleżanek.

 

Ali (czwartek, 29 sierpnia, godz. 20:00)

biograficzny, USA 2001
reż. Michael Mann, wyst. Will Smith, Jamie Foxx, Jon Voight, Mario Van Peebles 

Film nominowany do Oscarów w kategoriach Najlepszy aktor pierwszoplanowy i Najlepszy aktor drugoplanowy. Historia jednej z najbardziej kontrowersyjnych gwiazd sportu. Młody Cassius Clay jest zawodowym mistrzem w boksie, jednak w momencie, gdy przechodzi na islam i przybiera nowe imię - Muhammad Ali - wokół niego zaczyna tworzyć się coraz więcej nienawiści. Sportowiec rozpoczyna walkę nie tylko o bokserskie sukcesy, ale również o szacunek dla wszystkich, bez względu na pochodzenie czy wyznanie.

 

Weekend (piątek, 30 sierpnia, godz. 20:00)

komedia kryminalna, Polska 2010
reż. Cezary Pazura, wyst. Paweł Małaszyński, Michał Lewandowski, Małgorzata Socha, Paweł Wilczak 

Gangsterska komedia pomyłek wzorowana na filmach mistrzów gatunku: Quentina Tarantino i Guya Richiego. Weekendowe plany wielkomiejskiego półświatka zakłóca pojawienie się wartej miliony walizki. Gangsterzy wszelkiej maści i każdego szczebla, a nawet policjanci, ruszają po zdobycz. Max i Gula, rodzinny bandycki duet, również nie zamierzają odpuścić okazji do szybkiego wzbogacenia się. Konkurencja jest jednak mocna, więc przed bohaterami dużo strzelanin, pościgów i w ogóle mocnych wrażeń…

 

 

Twój Ruch (sobota, 31 sierpnia, godz. 20:00)

thriller, USA 2017

reż. Luke Goss, wyst. Luke Goss, Robert Davi, Patricia De Leon

Nowojorski biznesmen podczas wideo rozmowy ze swoją żoną i synem staje się świadkiem brutalnego napadu na nich, a następnie uprowadzenia. Od tej pory zrobi wszystko, by uratować swoich najbliższych.

 

Obława (niedziela, 1 września, godz. 20:00) 

Thriller, wojenny, Polska 2012 

reż. Marcin Krzyształowicz, wyst. Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz

Mroczny dramat wojenny w gwiazdorskiej obsadzie: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Weronika Rosati. Skomplikowana intryga ukazuje prawdziwe oblicze okupacji z perspektywy partyzanta, który zmaga się nie tylko z Niemcami, ale także zdrajcami w polskich szeregach i - co najtrudniejsze - własną, mroczną przeszłością. 

 

Krwawa rzeka (poniedziałek, 2 września, godz. 20:00) 

thriller, USA 2011
reż. Rich Cowan, wyst. Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames
 
Detektyw Jack Verdon prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw. Gdy jeden z agentów FBI odkrywa, że śledczy był w bliskich relacjach z każdą z ofiar, Jack zostaje odsunięty od sprawy. Czy uda mu się udowodnić własną niewinność?