Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 29.09-1.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 29.09-1.10​?

 

 

Sanctum (sobota 29 września, godz. 20:00)
thriller, USA/Australia 2011
reż. Alister Grierson, wyst. Rhys Wakefield, Richard Roxburgh, Ioan Gruffudd, Alice Parkinson 

Trzymający w napięciu thriller wyprodukowany przez twórcę „Avatara”: grupa płetwonurków walczy o przetrwanie w ogromnym, niezbadanym wcześniej systemie podwodnych jaskiń. Kiedy tropikalny sztorm odcina ich od wyjścia, bohaterowie muszą uciekać przed zalewającą korytarze lodowatą wodą. Film okazał się kasowym przebojem: produkcja kosztowała 30 milionów dolarów, zyski z kin wyniosły prawie 110 milionów.


Dwóch gniewnych ludzi (niedziela 30 września, godz. 20:00)
komedia sensacyjna, USA 2003
reż. Peter Segal, wyst. Jack Nicholson, Adam Sandler, Marisa Tomei 

Dowcipna komedia sensacyjna z Jackiem Nicholsonem i Adamem Sandlerem w rolach głównych. Dave, uznany przez sąd za furiata, skierowany zostaje na terapię kontroli gniewu. Opiekę nad nim sprawuje szalony doktor Buddy Rydell. Ekscentryczny terapeuta spędza ze swoim pacjentem 24 godziny na dobę. Ciągłe towarzystwo osobliwego lekarza jest chwilami dla Dave'a nie do zniesienia.


Ostatni legion (poniedziałek 1 października, godz. 20:00)
dramat, Francja/ Wielka Brytania/ Włochy/ Tunezja 2007
reż. Doug Lefler, wyst. Colin Firth, Ben Kingsley, Aishwarya Rai Bachchan 

Opowieść o losach ostatniego cesarza rzymskiego, kilkunastoletniego Romulusa Augustusa. W Rzymie panuje coraz większy chaos. Dowódca oddziałów barbarzyńców pojmuje Romulusa i wywozi na wyspę Capri. Dzięki Aureliusowi i Ambrosinusowi udaje się uratować cesarza. Młody wódz wraz z grupą żołnierzy postanawia odszukać ostatni rzymski legion i powrócić z nim do ojczyzny.