Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 31.01-3.02

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 31.01-3.02?

 

 

 

Prawo ojca (Piątek, 31 stycznia / 20:00)

Dramat, Polska 1999
Reż. Marek Kondrat, Wyst. Marek Kondrat, Nina Roguż, Małgorzata Foremniak

Laureat Nagrody publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu, a także zdobywca czterech nominacji do Orłów 2001. Historia ojca, którego kilkunastoletnia córka zostaje pobita i brutalnie zgwałcona. Sprawcy, mimo ewidentnych dowodów winy, pozostają na wolności. W obliczu nieskuteczności wymiaru sprawiedliwości, Michał Kord, były kierowca rajdowy, bierze prawo w swoje ręce. Sam wymierza sprawiedliwość trzem młodym mężczyznom, którzy - ze względu na swoje układy i powiązania - czują się zupełnie bezkarni.

 

 

 

Łowcy głów (Sobota, 1 lutego / 20:00)

Thriller, Szwecja/Norwegia/Dania/Niemcy 2011
Reż. Tyldum Morten, Wyst. Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnove Macody Lund

Europejska produkcja nagrodzona Saturnem w kategorii Najlepszy film zagraniczny. Roger Brown pracuje dla najpotężniejszej agencji łowców głów w Norwegii. Jest też złodziejem sztuki. Pewnego dnia, za sprawą swojej pięknej żony, Roger poznaje właściciela obrazu wartego fortunę. Zaczyna planować napad, jednak nawet nie przypuszcza, że trafił na wyjątkowo przebiegłego przeciwnika.

 

 

Ludzie honoru (Niedziela, 2 lutego / 20:00)

Dramat, USA 1992
Reż. Reiner Rob, Wyst. Tom Cruise, Demi Moore, Jack Nicholson, Kevin Bacon

Doceniony przez szeroką publiczność nagrodą w kategorii „Ulubiony film” dramat to opowieść o dwóch żołnierzach piechoty morskiej, którzy zostają oskarżeni o zabójstwo kolegi. Śledztwem mają zająć się prawnicy amerykańskiej marynarki wojennej Kaffee i Galloway. W trakcie przesłuchań okazuje się, że w wojsku obowiązuje niepisany kodeks, a wśród żołnierzy zmowa milczenia. Przestrzegania reguł pilnuje natomiast bezwzględny płk Jessup.

 

 

Mściciel z Wall Street (Poniedziałek, 3 lutego / 20:00)

Sensacyjny, Kanada/USA 2013
Reż. Uwe Boll, Wyst. Dominic Purcell, Erin Karpluk, Lochlyn Munro

Porywający i odważny film z Dominikiem Purcellem w roli ochroniarza Jima. Mężczyzna po tym, gdy zostaje oszukany przez bankierów z Wall Street i tym samym traci wszystkie swoje oszczędności, zamienia się w bezwzględnego mściciela. Nie jest to jednak prosta opowieść o zemście za stracone pieniądze. Jim decyduje się na taki krok, ze względu na swoją ciężko chorą żonę i brak funduszy na zapewnienie jej opieki medycznej. Przytłoczony bezradnością mężczyzna widzi tylko jedno wyjście – krwawą zemstę.