Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 31.08-3.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 31.08-3.09?

 

Córka (Stopklatka TV, piątek godz. 20:00)
horror, USA 2009
reż. Luis Berdejo, wyst. Kevin Costner, Gattlin Griffith, Ivana Baquero, Samantha Mathis 

Samotny ojciec z dwójką dzieci przeprowadza się po trudnym rozwodzie na leżącą niedaleko cmentarza na odludziu farmę. Okazały dom w Południowej Karolinie wydaje się doskonały dla jego rodziny, ale wkrótce dziwne zachowanie nastoletniej córki sugeruje mu, że to miejsce może kryć straszną tajemnicę.

 

Pokłosie (Stopklatka TV, sobota godz. 20:00)
thriller, Polska 2012
reż. Władysław Pasikowski, wyst. Ireneusz Czop, Maciej Stuhr, Jerzy Radziwiłowicz 

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat i poruszająca kreacja Macieja Stuhra. Emigrant wraca ze Stanów na wieść o konflikcie między jego bratem a mieszkańcami rodzinnej wsi. Kluczem do zrozumienia sporu jest sekret związany z tragicznymi wydarzeniami z czasów II wojny. Bracia dążą do odkrycia tajemnicy, co tylko pogłębia niechęć miejscowych.

 

Ludzie honoru (Stopklatka TV, niedziela godz. 20:00)
thriller, USA 1992
reż. Rob Reiner, wyst. Tom Cruise, Demi Moore, Jack Nicholson 

Dwaj żołnierze piechoty morskiej zostają oskarżeni o zabójstwo kolegi. Śledztwem mają zająć się prawnicy amerykańskiej marynarki wojennej Kaffee i Galloway. W trakcie przesłuchań okazuje się, że w wojsku obowiązuje niepisany kodeks, a wśród żołnierzy zmowa milczenia. Film doceniony m.in. czterema nominacjami do Oscarów i pięcioma do Złotych Globów.

 

Przekładaniec (Stopklatka TV, poniedziałek godz. 20:00)
thriller, Wielka Brytania 2005
reż. Matthew Vaughn, wyst. Daniel Craig, Kenneth Cranham, Michael Gambon 

Pewien handlarz kokainą zdobył duży respekt wśród ludzi mafii i zamierza przejść na wcześniejszą emeryturę. Jednak najpierw musi wykonać ostatnie, niełatwe zadanie. Trzeba odnaleźć córkę starego kumpla: bossa, milionera 
i bohatera towarzyskich kolumn w popularnych brukowcach.