Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 4.06-8.06

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 4.06-8.06?

 

 

 

Miś (Czwartek, 3 czerwca / 20:00)

Komedia, Polska 1980 

Reż. Stanisław Bareja, Wyst. Tym Stanisław, Burska Barbara, Paul-Podlasky Christine

Prezes klubu sportowego "Tęcza", Ryszard Ochódzki zwany "Misiem", ma wyjechać do Londynu. Zostaje zatrzymany ponieważ z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa, że zrobiła to jego eksżona Irena, by uniemożliwić mu dotarcie do jednego z londyńskich banków. Przed laty zostały tam zdeponowane pieniądze byłych małżonków... Historia jest pretekstem do pokazania w krzywym zwierciadle PRL-owskiej rzeczywistości lat 70-tych.

 

 

Miasto aniołów (Piątek, 5 czerwca / 20:00)

Komedia romantyczna, USA 1998
Reż. Silberling Brad, Wyst. Cage Nicolas, Ryan Meg, Braugher Andre

Wzruszająca komedia romantyczna z brawurową obsadą. W główną rolę wcieliła się jedna z najpopularniejszych aktorek tego gatunku – Meg Ryan.
Po nieudanej operacji chirurg kardiolog Maggie Rice traci wiarę w sens pracy. Anioł Seth, który jest świadkiem całego zajścia zakochuje się w pragmatycznej kobiecie.

 

 

Psy (Sobota, 6 czerwca / 20:00)

Sensacyjny, Polska 1992
Reż. Władysław Pasikowski, Wyst. Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos

Obrazoburczy i prowokacyjny film sensacyjny Władysława Pasikowskiego, nagrodzony Złotym Lwem w aż pięciu kategoriach. Franz Maurer i grupa jego kolegów z SB, zostają poddani weryfikacji i przeniesieni do służby policji. W trakcie akcji, podczas której mają zatrzymać gang złodziei samochodów, ginie trzech z nich. Franz wie, że gra idzie o wyższą stawkę niż kradzione samochody. Domyśla się też, kto stoi za całą tą sprawą - tak otwarcie przeciw policji mogli wystąpić tylko jego byli koledzy po fachu…

 

 

Czarownice z Eastwick (Niedziela, 7 czerwca / 20:00)

Czarna komedia, USA 1987
Reż. George Miller, Wyst. Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer

Film nominowany m.in. do Oscara i zdobywca Saturna w kategorii Najlepszy aktor dla Jacka Nicholsona. Przyjaciółki Alex, Jane i Sukie to atrakcyjne kobiety czekające na mężczyznę swojego życia. Kiedy w ich sielankowej i spokojnej okolicy pojawia się nowy mieszkaniec, charyzmatyczny Daryl Van Horne, każda z nich upatruje w nim swój ideał. Tajemniczy nieznajomy szybko wprowadza zamieszanie, nie tylko w życiu kobiet, ale i całego Eastwick.

 

 

Largo Winch 2: Spisek (Poniedziałek, 8 czerwca / 20:00)

Sensacyjny, Francja/Belgia/Niemcy 2011
Reż. Jerome Salle, Wyst. Tomer Sisley, Sharon Stone, Ulrich Tukur, Napakpapha Nakprasitte

Kontynuacja losów młodego miliardera, z urzekającą Sharon Stone w głównej roli kobiecej. Largo Winch postanawia sprzedać udziały w firmie ojca i zająć się działalnością charytatywną. Nie wszystkim jednak decyzja ta się podoba. Wkrótce Largo oskarżony zostaje o udział w masakrze birmańskiej wioski. Na drodze Wincha, który chce udowodnić swoją niewinność, stają skorumpowani biznesmeni i niebezpieczni ludzie.