Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 4.07-8.07

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 4.07-8.07​?

 

 

Na szlaku (czwartek 4 lipca, godz. 20:00)

dramat, Kanada 2014
reż. Adam MacDonald, wyst.: Missy Peregrym, Jeff Roop, Eric Balfour 

Trzymający w napięciu obraz zagubionej pary w mrocznym i pełnym niebezpieczeństw lesie. Alex po długich namowach przekonuje swoją ukochaną, aby wakacje spędzili w zaciszu kanadyjskiej puszczy. Wkrótce oboje zaczną żałować swojej decyzji, gdy zorientują się, że zgubili drogę powrotną. W miejscu, w którym utknęli czai się wyjątkowo niebezpieczny drapieżnik.

 

Zasady walki (piątek 5 lipca, godz. 20:00)

sensacyjny, USA 2000
reż. Christian Duguay, wyst.: Wesley Snipes, Anne Archer, Maury Chaykin, Donald Sutherland 

Odkrycie kontenera z ciałami kilkudziesięciu Wietnamczyków w nowojorskim porcie wywołuje kryzys dyplomatyczny. Chiny zaprzeczają, jakoby były odpowiedzialne, jednak ONZ wysyła jednego ze swoich agentów specjalnych do śledzenia ambasadora. Kiedy ambasador ginie, Neil Shaw staje się głównym podejrzanym.

 

Chciwość (sobota 6 lipca, godz. 20:00)

dramat, USA 2011
reż. J.C Chandor, wyst.: Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Zachary Quinto 

Laureat nagrody Independent Spirit w kategorii Najlepszy film debiutancki. Wall Street, Nowy Jork - czas międzynarodowego kryzysu finansowego. Potężny bank inwestycyjny stoi w obliczu bankructwa. Młody analityk, Peter Sullivan, odkrywa rażące błędy w księgach firmy. Niemal natychmiast zostaje zwołane zebranie kierownictwa, które ma nadzieję nie dopuścić do finansowej zapaści.

 

Amerykanin (niedziela 7 lipca, godz. 20:00)

dramat, kryminał, USA 2010
reż. Anton Corbijn, wyst.: George Clooney, Paolo Bonacelli, Violante Placido 

Pośród wszystkich płatnych zabójców Jack nie ma sobie równych. Jednak teraz mężczyzna postanawia wycofać się z niebezpiecznego zawodu i zaszyć w jakimś urokliwym i spokojnym miejscu. Jack ma jednak do wykonania ostatnie zlecenie. W tym celu udaje się do malowniczego włoskiego miasteczka, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalnym księdzem i nawiązuje płomienny romans z Clarą. Nowe znajomości Jacka mogą niestety pokrzyżować jego zawodowe plany.

 

Lincz (poniedziałek 8 lipca, godz. 20:00)

thriller, Polska 2010
reż. Łukasz Łukaszewicz, wyst.: Leszek Lichota, Agnieszka Podsiadlik, Wiesław Komasa, Łukasz Simlat 

Nominowany do najważniejszych polskich wyróżnień film na podstawie wydarzeń z 2005 roku, które miały miejsce we Włodowie. W małej wsi dochodzi do brutalnego morderstwa – jednak znalezienie sprawcy nie będzie wcale łatwe, bo ofiarą okazuje się znęcający się przez wiele lat nad innymi mieszkańcami recydywista - Zaranek. Historia o zaniedbaniach, a także braku sprawiedliwości i poszukiwaniu jej.