Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 4.09-10.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 4.09-10.09?

 

Draka w Bronksie (wtorek 4 września, godz. 20:00)
film kryminalny, Kanada/Hong Kong 1995
reż. Stanley Tong, wyst. Jackie Chan, Françoise Yip, Bill Tung 

Policjant Keung, mistrz wschodnich sztuk walki, przyjeżdża do Nowego Jorku na wesele swego stryja Billa, który zamierza odsprzedać biznes - bar w Bronksie. Nową właścicielką zostaje chińska emigrantka Elaine. W rozkręceniu interesu pomaga jej Keung, który szybko przekonuje się na własnej skórze, że okolicą rządzi miejscowy gang dowodzony przez bezwzględnego Tony'ego. Keung naraża się szefom bandy, którzy z zemsty organizują napad na sklep Elaine. Mistrz dzielnie stawia im czoła.

 

Wikingowie (środa 5 września, godz. 20:00)
serial przygodowy, sezon 1. - odcinek 4./9, Irlandia/Kanada 2013
wyst. Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick, Alexander Ludwig 

Popularny serial przygodowy koncentrujący się na znanym z nordyckich legend wojowniku Ragnarze Lothbroku. Losy odważnych wikingów twórcy serialu przekuli w angażującą, pełną krwi, emocji i polityki historię, w której nie brakuje również wątków miłosnych. W czwartym odcinku wikingowie wyruszają w kolejną wyprawę do Anglii - za zgodą jarla i z jego szpiegiem na pokładzie. Tym razem czeka ich trudniejsze wyzwanie, niż masakra bezbronnych mnichów.

 

Hollywood – Wydział zabójstw (czwartek 6 września, godz. 20:00)
film sensacyjny, USA 2003
reż. Ron Shelton, wyst. Harrison Ford, Josh Hartnett, Isaiah Washington 

Dowcipny film sensacyjny z Harrisonem Fordem i Joshem Hartnettem w rolach głównych. Dwaj policjanci z Hollywood mają badać sprawę zabójstwa czterech raperów, pochłaniają ich jednak inne sprawy. Starszy po godzinach pracuje jako agent nieruchomości, żeby spłacić byłą żonę. Młodszy dorabia, ucząc jogi, a jednocześnie marzy o karierze aktora. Czy znajdą czas na schwytanie mordercy?

 

Blues tajniaków (piątek 7 września, godz. 20:00)
komedia kryminalna, USA 1993
reż. Herbert Ross, wyst. Dennic Qauid, Kathleen Turner, Stanley Tucci 

Jeff i Jane Blue wyglądają jak zwyczajna amerykańska rodzina: mąż, żona i małe dziecko. W rzeczywistości są jednak tajnymi agentami FBI, którzy przed wycofaniem się z pracy w terenie muszą wykonać ostatnie zadanie: odnaleźć i unieszkodliwić handlującą bronią gangsterkę. Czy ich misja się powiedzie i będą mogli zacząć „normalne” życie?

 

Dracula 2000 (piątek 7 września, godz. 22:00)
horror, USA 2000
reż. Patrick Lussier, wyst. Jonny Lee Miller, Gerard Butler, Justine Waddell 

Horror współprodukowany przez króla gatunku, Wesa Cravena. Grupa złodziejaszków liczy na cenny łup w skarbcu potomka słynnego Van Helsinga, ale w środku znajduje tylko srebrną trumnę. Kiedy zabierają ją na Karaiby, groźny lokator trumny – hrabia Dracula – budzi się ze snu. Łowca wampirów rusza ich śladem.

 

Jak ugryźć 10 milionów (sobota 8 września, godz. 20:00)
film sensacyjny, USA 2000
reż. Jonathan Lynn, wyst. Bruce Willis, Matthew Perry, Rosanna Arquette 

Kiedy poszukiwany płatny morderca na „emeryturze”, zadłużony dentysta nieudacznik i jego żądna wrażeń żona znajdują się w jednej dzielnicy tego samego miasta, zaczyna się seria intryg i zdrad, w których do wygrania jest 10 milionów dolarów, a do stracenia… wszystko, z życiem włącznie.

 

Wojna państwa Rose (niedziela 9 września, godz. 20:00)
komedia, USA 1989
reż. Danny DeVito, wyst. Danny DeVito, Michael Douglas, Kathleen Turner 

Barbara i Oliver są szczęśliwym małżeństwem. Wszystko zmienia się, gdy kobieta uświadamia sobie, że życie bez męża może być zdecydowanie bardziej interesujące. Małżonkowie podejmują w końcu decyzję o rozwodzie. Walcząc o swoje, nie przebierają w środkach.

 

Człowiek widmo II (poniedziałek 10 września, godz. 20:00)
film sensacyjny, USA 2006
reż. Claudio Fäh, wyst. Christian Slater, Peter Facinelli, Laura Regan 

Michael Griffin na skutek eksperymentalnego serum przeobraża się w niewidzialnego zabójcę. Mikstura w efekcie powoduje jednak jego powolną i bolesną śmierć, a Maggie Daltoton – piękna i błyskotliwa biolog, jest jedyną osobą mogącą utrzymać go przy życiu.