Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 4.10-7.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 4.10-7.10?

 

 

Nieletni/pełnoletni (Piątek, 4 października / 20:00) 

Komedia, USA 2013 

Reż. Jon Lucas, Scott Moore, wyst. Teller Miles, Astin Skylar, Chon Justin, Wright Sarah, Keltz Jonathan

Dzień przed ważną rozmową kwalifikacyjną na studia medyczne wzorowy uczeń Jeff świętuje swoje 21 urodziny. Pomimo obietnic ten wieczór nie kończy się na dwóch drinkach, a zamienia w szalony imprezowy maraton z jego najlepszymi kumplami.

Klub miliarderów (Sobota, 5 październik / 20:00)

Biograficzny, USA 2018
Reż. James Cox, Wyst. Ansel Elgort, Taron Egerton, Emma Roberts, Kevin Spacey

Pełen intryg, wielkich pieniędzy i zwrotów akcji film z gwiazdorską obsadą. Grupa młodych miliarderów postanawia w szybki i wątpliwy moralnie sposób zbić fortunę, organizując piramidę finansową. Początkowo plan przebiega po ich myśli, jednak wraz z pojawieniem się ogromnych pieniędzy zasady drastycznie się zmieniają…

 

Chce się żyć (Niedziela, 6 października / 20:00)

Dramat, Polska 2013
Reż. Maciej Pieprzyca, Wyst. Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubiak, Katarzyna Zawadzka

Wzruszająca i pełna ciepła historia cierpiącego na porażenie mózgowe chłopaka, która podbiła serca widzów i krytyków. Laureat Orła w pięciu kategoriach, między innymi: Najlepsza główna rola męska dla Dawida Ogrodnika i Najlepszy scenariusz dla Macieja Pieprzycy. Chory od urodzenia Mateusz dorasta w domu pełnym opieki i troski. Los sprawia, że musi opuścić bliskich i trafia do  specjalistycznego ośrodka. W nowym miejscu mężczyzna podejmuje trudną walkę o godność i  normalne życie. Jego sytuacja się zmienia, gdy poznaje młodą lekarkę , stosującą nowatorskie metody leczenia.

 

Spartan (Poniedziałek, 7 października / 20:00)

Sensacyjny, Niemcy/USA 2004
Reż. David Mamet, Wyst. Val Kilmer, Natalija Nogulich, Aaron Stanford, Tia Texada

Tajemniczy i trzymający w napięciu film Davida Mameta, reżysera przez wielu uznawanego za mistrza inteligentnego kina. Agenci tajnych służb Robert Scott (Val Kilmer) i Curtis (Derek Luke) muszą odnaleźć córkę ważnego urzędnika państwowego, która najprawdopodobniej porwana została przez handlarzy żywym towarem. Gdy w telewizji pojawia się informacja o śmierci Laury, mężczyźni przekonani, że dziewczyna wciąż żyje, postanawiają kontynuować swoje śledztwo.