Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 5.11-7.11

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach  5.11-7.11?

 

 

Blitz (Wtorek, 5 listopada / 20:00)

Sensacyjny, Wielka Brytania/Francja/USA 2011
Reż. Elliot Lester, Wyst. Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen, Zawe Ashton

Sensacyjna opowieść o seryjnym zabójcy i detektywach na jego tropie z Jasonem Stathamem w roli głównej. Londyńscy policjanci padają ofiarami mordercy o pseudonimie "Blitz". Przydzieleni do  sprawy detektywi muszą przyspieszyć poszukiwania, kiedy spragniony rozgłosu zabójca kontaktuje się z jedną z największych gazet i przekazuje szczegóły swoich zbrodni. Czy zdążą zapobiec kolejnej śmierci?

 

Chce się żyć (Środa, 6 listopada / 20:00)

Dramat, Polska 2013
Reż. Maciej Pieprzyca, Wyst. Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubiak, Katarzyna Zawadzka

Wzruszająca i pełna ciepła historia cierpiącego na porażenie mózgowe chłopaka, która podbiła serca widzów i krytyków. Laureat Orła w pięciu kategoriach, między innymi: Najlepsza główna rola męska dla Dawida Ogrodnika i Najlepszy scenariusz dla Macieja Pieprzycy. Chory od urodzenia Mateusz dorasta w domu pełnym opieki i troski. Los sprawia, że musi opuścić bliskich i trafia do  specjalistycznego ośrodka. W nowym miejscu mężczyzna podejmuje trudną walkę o godność i  normalne życie. Jego sytuacja się zmienia, gdy poznaje młodą lekarkę , stosującą nowatorskie metody leczenia.

 

Mścicielka (Czwartek, 7 listopada / 20:00)

Kryminał, Francja/Kanada/USA 2016
Reż. Walter Hill, Wyst. Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Tony Shalhoub

Wciągający kryminał pełen zaskakujących zwrotów akcji z Michelle Rodriguez w roli seryjnego mordercy – Franka. Gdy dochodzi do spotkania zabójcy z piękną doktor Jane, ta sięga po skalpel i… nic już nie będzie takie same.