Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 6.08-8.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 6.08-8.08? 

 

 

Królowa (wtorek 6 sierpnia, godz. 20:00)

biograficzny, Francja/USA/Wielka Brytania/Włochy 2007
reż. Stephen Frears, wyst.: Helen Mirren, Michael Sheen, James Cromwell 

Laureat najważniejszych nagród światowej kinematografii, w tym Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Latem 1997 roku umiera księżna Diana. Opłakujący ją poddani domagają się reakcji dworu. Królowa Elżbieta II chroni się przed naciskiem mediów i społeczeństwa za murami zamku w Balmoral. Królowa jest zaskoczona reakcją narodu. Powoli jednak zaczyna zdawać sobie sprawę, że pałacowe apartamenty nie uchronią jej przed zmianami, które przynoszą nowe czasy. Postanawia skonfrontować się z narodem. Czy uda jej się zmienić wizerunek monarchii?

 

Largo Winch 2: Spisek (środa 7 sierpnia, godz. 20:00)

sensacyjny, Francja/Belgia/Niemcy 2011
reż. Jerome Salle, wyst.: Tomer Sisley, Sharon Stone, Ulrich Tukur, Napakpapha Nakprasitte 

Kontynuacja losów młodego miliardera, z urzekającą Sharon Stone w głównej roli kobiecej. Largo Winch postanawia sprzedać udziały w firmie ojca i zająć się działalnością charytatywną. Nie wszystkim jednak decyzja ta się podoba. Wkrótce Largo oskarżony zostaje o udział w masakrze birmańskiej wioski. Na drodze Wincha, który chce udowodnić swoją niewinność, stają skorumpowani biznesmeni i niebezpieczni ludzie.

 

Wojna imperiów (czwartek 8 sierpnia, godz. 20:00)

przygodowy, Chiny/Hong Kong 2015
reż. Daniel Lee, wyst. Jackie Chan, John Cusack, Adrien Brody, Si Won Choi 

Najdroższa produkcja w historii chińskiej kinematografii, a w rolach głównych światowej sławy aktorzy. Jedwabny Szlak to najważniejsza strategicznie droga łącząca Chiny i Europę. Bacznie strzegą jej oddziały Huo Ana. Jego armia musi stale wykazywać się czujnością, gdyż szlak przejąć chcą inne narody. Gdy na horyzoncie pojawiają się wrogowie, na czele z rzymskim cesarzem Lucjuszem, legion Huo Ana staje do walki. Szybko okazuje się jednak, że prawdziwe niebezpieczeństwo, w postaci generała Tyberiusza i jego wojsk, dopiero nadciąga.