Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 6.09-9.09

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 6.09-9.09?

 

 

Myśl jak facet (piątek, 6 września, godz. 20:00) 

komedia romantyczna, USA 2012

reż. Tim Story, wyst. Michael Ealy, Jerry Ferrara, Meagan Good, Regina Hall, Kevin Hart

W ręce czterech przyjaciółek wpada poradnik "Działaj jak kobieta, myśl jak facet". Dziewczyny mają nadzieję, że po lekturze książki będą w stanie wpłynąć na zachowanie swoich mężczyzn.  Na początku wszystko układa się po ich myśli. Z czasem jednak ich życiowi partnerzy zaczynają zdawać sobie sprawę z manipulacji.

 

Rob Roy (sobota, 7 września, godz. 20:00) 
 

biograficzny, USA/Wielka Brytania 1995 

reż. Micheal Caton-Jones, wyst. Neeson Liam, Lange Jessica, Stoltz Eric, Hurt John

Przywódca klanu górali szkockich - Robert Roy MacGregor znany jako Rob Roy - postanawia zrobić świetny interes na spędzie bydła do oddalonego miasta. W tym celu chce się zapożyczyć u markiza Montrose. Pieniądze nigdy nie docierają do Rob Roya, a on sam trafia do więzienia. Jego osada zostaje spalona, zwierzęta zabite, a żona zgwałcona. Po ucieczce Rob Roy szykuje zemstę…

 

Amerykanin (niedziela, 8 września, godz. 20:00) 

dramat, kryminał, USA 2010
reż. Anton Corbijn, wyst. George Clooney, Paolo Bonacelli, Violante Placido

Pośród wszystkich płatnych zabójców Jack nie ma sobie równych. Jednak teraz mężczyzna postanawia wycofać się z niebezpiecznego zawodu i zaszyć w jakimś urokliwym i spokojnym miejscu. Jack ma jednak do wykonania ostatnie zlecenie. W tym celu udaje się do malowniczego włoskiego miasteczka, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalnym księdzem i nawiązuje płomienny romans z Clarą. Nowe znajomości Jacka mogą niestety pokrzyżować jego zawodowe plany.

 

Żelazna dama (poniedziałek, 9 września, godz. 20:00)

biograficzny, Francja/Wielka Brytania 2011
reż. Phyllida Lloyd, wyst. Meryl Streep, Jim Broadbent, Olivia Colman, Roger Allam 

Meryl Streep w roli najsłynniejszej kobiety-polityk, za którą została doceniona Oscarem w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Intymny portret Margaret Thatcher, która jako starsza osoba zmagającą się z demencją, wraca wspomnieniami do czasów młodości, początków i rozkwitu jej kariery. Film ukazuje drogę, jaką musiała przebyć, by w świecie zdominowanym przez mężczyzn, stać się pierwszą w historii panią premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.