Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 6.12-10.12

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 6.12-10.12?

 

 

Wielka heca Bowfingera (Piątek, 6 grudnia / 20:00)

Komedia, USA 1999
Reż. Frank Oz, Wyst. Steve Martin, Eddie Murphy, Heather Graham, Christine Baranski

Komedia absurdów, w której odtwórcą głównej roli, a zarazem autorem scenariusza jest genialny Steve Martin. Zdesperowany reżyser filmowy na skraju bankructwa, Bobby Bowfinger, postanawia nakręcić film, w którym główną rolę ma zagrać gwiazdor kina akcji – Kit Ramsey. Aktor odrzuca propozycję Bowfingera, jednak ten nie daję za wygraną i zaczyna filmować Kita ukrytą kamerą.

 

 

Sanctum (Niedziela, 8 grudnia / 20:00)

Dramat, USA/Australia 2011
Reż. Alister Grierson, Wyst. Richard Roxburgh, Ioan Gruffudd, Alice Parkinson

Nominowany do nagrody AACTA w kategorii Najlepsze efekty specjalne sensacyjny dramat to opowieść o grupie płetwonurków, którzy walczą o przetrwanie w ogromnym, niezbadanym wcześniej systemie podwodnych jaskiń. Odcięci od wyjścia, muszą uciekać przed zalewającą korytarze lodowatą wodą.

 

 

Krwawa rzeka (Poniedziałek, 9 grudnia / 20:00)

Kryminał, USA 2011
Reż. Rich Cowan, Wyst. Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames

Trzymający w napięciu do ostatniej sekundy thriller z Rayem Liottą w roli detektywa Jacka Verdona. Mężczyzna prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw. Jednak nagle zostaje odsunięty od sprawy, gdy jeden z agentów FBI odkrywa, że był w bliskich relacjach z każdą z ofiar.

 

 

Zdrajca (Wtorek, 10 grudnia / 20:00)

Thriller, USA 2008
Reż. Jeffrey Nachmanoff, Wyst. Don Cheadle, Guy Pearce, Archie Panjabi

Zaskakujący i trzymający w napięciu film Jeffreya Nachmanoffa, doceniony nominacją Saturna w kategorii Najlepszy film akcji/przygodowy/thriller. Roy Clayton to agent FBI, który przejmuje śledztwo w sprawie międzynarodowej grupy terrorystów. Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do byłego oficera sił specjalnych - Samira Horna…