Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 8.10-10.10

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 8.10-10.10?

 

 

Regulamin zabijania (Wtorek, 8 października / 20:00)

Thriller, Kanada/USA/Niemcy/Wielka Brytania 2000
Reż. Friedkin William, Wyst. Tommy Lee Jones, Samuel L. Jackson, Ben Kingsley, Anne Archer

Przenikliwy i trzymający w napięciu thiller z brawurową obsadą w rolach głównych. Terry Childers otrzymuje dowództwo nad oddziałem marines, który ma zapewnić bezpieczeństwo ambasadzie amerykańskiej, otoczonej przez tłumy demonstrantów w Jemenie. Jednak rutynowa akcja szybko przeradza się w masakrę. Po akcji, która przyniosła dziesiątki ofiar, Childers musi stanąć przed sądem wojskowym. Jedyną osobą, która decyduje się go bronić, jest jego przyjaciel z Wietnamu - pułkownik Hayes Hodges.

 

Burza (Środa, 9 października / 20:00)

Film sensacyjny, USA 2015
Reż. David Hackl, Wyst. John Travolta, Kate Bosworth, Sharon Stone

Niesamowita ekranizacja oparta na prawdziwych wydarzeniach, w której główną rolę zagrał niezawodny John Travolta. Grupa elektryków wykonuje zlecenie naprawy ważnej linii energetycznej. Rutynowe zadanie okazuje się koszmarem, kiedy nadchodzi gwałtowna burza. Załoga musi stawić czoło morderczej wysokości, 500 tysięcy woltom i śmiertelnemu zagrożeniu.

 

Siła odwagi (Czwartek, 10 października / 20:00)

Wojenny, Francja 2008
Reż. Jean-Paul Salome, Wyst. Sophie Marceau, Marie Gillain, Julie Depardieu, Deborah Francois

Przejmująca historia o kobiecej sile i determinacji, dopełniona pięknymi kostiumami, które doceniła nominacją Francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej. Francja, maj 1944 r. Pięć agentek ruchu oporu podejmuje się niebezpiecznej misji przewiezienia do Anglii rannego naukowca. Informacje, które posiada, mogą wpłynąć na losy wojny.