Najciekawsze filmy w telewizji w dniach 9.08-12.08

Co warto zobaczyć w telewizji w dniach 9.08-12.08?

 

 

Centralne biuro uwodzenia (piątek 9 sierpnia, godz. 20:00)

komedia, Niemcy/USA 2008
reż. George Gallo, wyst. Antonio Banderas, Meg Ryan, Colin Hanks, Selma Blair 

Lekka, ale i zarazem nietuzinkowa komedia z brawurową obsadą w rolach głównych. Piękna Marty przebiera w mężczyznach, dopóki nie zakochuje się w Tommym, sławnym na cały świat złodzieju dzieł sztuki. Ich związek zostaje jednak wystawiony na próbę, kiedy syn Marty - agent FBI - dostaje zadanie rozpracowania jej nowego partnera.

 

Jak ugryźć 10 milionów (sobota 10 sierpnia, godz. 20:00)

film sensacyjny, USA 2000
reż. Jonathan Lynn, wyst. Bruce Willis, Matthew Perry, Natasha Henstrige, Rosanna Arquette 

Film, który okazał się kinowym przebojem, przynosząc twórcom ponad 100 milionów dolarów przychodu. Opowieść o płatnym zabójcy poszukiwanym przez dawnych kolegów, zadłużonym dentyście nieudaczniku i jego żądnej wrażeń żonie. Kiedy wszyscy troje znajdują się w tym samym miejscu, o tej samej porze, zaczyna się seria intryg i zdrad, w których do wygrania jest 10 milionów dolarów, a do stracenia wszystko – włącznie z życiem.

 

Fenomen (niedziela 11 sierpnia, godz. 20:00)

fantastyczny, USA 1996
reż. Turteltaub Jon, wyst. John Travolta, Kyra Sedgwick, Robert Duvall, Forest Whitaker 

Porażenie tajemniczym strumieniem światła zamienia prostego mechanika samochodowego w geniusza. Połączenie jego dobrego usposobienia i zaskakującej inteligencji przemawia do wyobraźni całego kraju. George Malley staje się obiektem zainteresowania nie tylko zwykłych ludzi, ale i rządu… Główna rola w wykonaniu Johna Travolty została doceniona nominacją do Złotego Popcornu w kategorii „Najlepszy aktor”, a sam film zdobył nominację do Saturna w kategorii Najlepszy film fantasy.

 

Kontrakt na zabijanie (poniedziałek 12 sierpnia, godz. 20:00)

sensacyjny, Niemcy/USA 2006
reż. Bruce Beresford, wyst. Morgan Freeman, John Cusack, Jamie Anderson, Alice Krige 

Pełen zaskakujących zwrotów akcji film z gwiazdorską obsadą. Podczas górskiej wycieczki były policjant i jego syn są świadkami odbicia z rąk policji jednego z najbardziej niebezpiecznych płatnych zabójców na świecie. Mężczyzna, aby zaimponować synowi, próbuje na własną rękę schwytać przestępcę i doprowadzić go do najbliższego komisariatu policji.