Nowa animacja Choromańskiego już w Stopklatce

Krótki, niecałe dwie minuty, film autorstwa Igora Choromańskiego był już pokazywany na ponad 20 festiwalach na całym świecie. O jego najnowszym, autorskim przedsięwzięciu niedługo pisać będą tak prestiżowe periodyki, jak 3DWorld i Animation Reporter. "nstaCharge" do obejrzenia również w Stopklatce.

Animacja kolejnego, na stałe mieszkającego i pracującego w Hollywood Polaka, to historia małego, przestarzałego robota, który jest pod ogromnym wrażeniem baterii wielorazowego ładowania seksownej znajomej. Ta fascynacja będzie miała jednak swoje konsekwencje...

'nstaCharge" to krótki i prosty film zrobiony wyłącznie po to, aby widza przez moment rozweselić. Dla autorów był on rodzajem wirtualnej piaskownicy - miejsca do stawiania trójwymiarowych babek.. - wyjaśnia na stronie IKARIA Animation Studios, LLC, Igor Choromański.

"nstaCharge":


Natomiast tym wszystkim, którzy dopiero uczą się lub zamierzają podjąć się nauki angielskiego, przybliżamy występujący między dwoma robotami dialog:

Rusty
"Cześć, Lola"

Lola
"O, witaj Rusty"

Lola
"Co u Ciebie?"

Rusty
"No wiesz..."

Rusty
"Czy to...to te nowe wieloładowarki?"

Lola
"Kręcą Cię?"

Rusty
"Wow..."

Lola
"Powinieneś je sobie kiedyś przypiąć"

Rusty
"N-Na prawdę?"

Lola
"Mhm"

Rusty
"Czy... czy dałabyś mi się kiedyś przejechać?"

Lola
"No wiesz, Rusty - mogłoby nam być trochę ciasno"

Rusty
"O.. a..."

Rusty
"Cześć, Lola. Do zoba..."

Igor Choromański jest polskim animatorem, reżyserem i scenarzystą zamieszkałym na stałe w USA. W ciągu swojej kilkunastoletniej kariery pracował zarówno przy produkcji filmów długometrażowych ("Cloudy with a Chance of Meatballs", Cats and Dogs 2" - Sony Imageworks) jak i seriali telewizyjnych ("Kappa Mickey") i reklam telewizyjnych (Digital Kitchen) na rynku północno-amerykańskim. Igor jest laureatem licznych nagród, w tym nominacji do 2008 Primetime Emmy Award za czołówkę do filmu Ridley Scotta pt. "The Company". Po kilku latach pracy w Nowym Jorku i Chicago, artysta ostatnio powrócił do Nowego Meksyku gdzie wcześniej wykładał animację na College of Santa Fe. Mimo że z Polski emigrował w r.1983 mając kilkanaście lat, do kraju wraca często i chętnie. Urodził i wychował się w Warszawie.


opr. AC