Nowa wersja słynnego filmu z Robertem Redfordem trafi w telewizji

Robert Redford w filmie "Trzy dni Kondora"
Słynne "Trzy dni Kondora", thriller z lat 70-tych, doczekają się nowej wersji. Remake trafi do telewizji. W produkcji z 1975 roku wystąpił Robert Redford, a reżyserią zajął się Sydney Pollack.
 
W oryginalnej historii bohaterem jest John Turner - pracownik tajnej placówki CIA, który odkrywa, że wszyscy jego współpracownicy zostali zamordowani, a ktoś próbuje zrzucić winę na niego. Turner, aby przeżyć i oczyścić się z zarzutów musi znaleźć mordercę. W ciągu najbliższych 3 dni okaże się, że ludzie, którym dotąd ufał, zaplanowali jego śmierć.
 
W połowie lat 70-tych film Pollacka był wielkim wydarzeniem i wpisywał się w tendencje w Hollywood, które krytykowały poczynania rządu i tajnych jego agencji.
 
Nową wersję rozwija David Ellison ze Skydance i jest ona tworzona z myślą o telewizji. Produkcja powstaje dla MGM i Paramount TV. Napisaniem scenariusza zajmują się Jason Smilovic i Todd Katzberg. Na razie nie wiadomo w jakiej formie historia pojawi się w telewizji. Historia pokazana w oryginalnym filmie daje twórcom spore pole do popisu. Pamiętać też należy, że scenariusz filmu z 1975 roku powstał na podstawie książki Jamesa Grady'ego.
 [KS / Slash Film]