Oscary 2015. Sześć nominacji dla "Foxcatcher" (spekulacje)

Steve Carell i Channing Tatum
Choć do ogłoszenia nominacji oscarowych pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, to w internecie nie brakuje licznych spekulacji na temat szans poszczególnych filmów i ich twórców. Jednym z faworytów jest w tym roku "Foxcatcher".
 
Bohaterem filmu jest cierpiący na paranoję i schizofrenię dziedzic fortuny du Pontów, John du Pont, który w swojej posiadłości w Pensylwanii zbudował kompleks do trenowania zapasów, nazwany Team Foxcatcher. Tam w 1996 doszło do tragedii.
 
Główne role w filmie zagrali Steve Carell, Channing Tatum i Mark Ruffalo. Eksperci oscarowi z serwisu goldderby.com przewidują sześć nominacji dla "Foxcatcher". I mogą to być wyróżnienia w kategoriach: Najlepszy Film, Reżyser (Bennett Miller), Najlepszy Aktor (Steve Carell), Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Mark Ruffalo), Scenariusz Oryginalny oraz Charakteryzacja.
 
"Foxcatcher" już od premiery na festiwalu w Cannes wymieniany był wśród oscarowych pretendentów. I choć dziś nie jest faworytem do zdobycia Oscarów, to kilka nominacji zdecydowanie mu się należy. Wadą największą wydaje się jednak sama historia. Choć oparta na faktach nie jest zakończona happy-endem, jak w przypadku "Zniewolonego" czy "Operacji Argo". Do starszych członków Akademii może jednak ona przemówić, bowiem mogą oni pamiętać to wydarzenie z pierwszych stron gazet w 1996 roku.

Stopklatka widziała ten film w Cannes. Oto nasza recenzja:

CANNES 2014: Steve Carell nie do poznania fizycznie, Channing Tatum - aktorsko[KS / goldderby.com]