Paweł Kukiz - nie tylko polityk i muzyk. Aktorskie role

Paweł Kukiz - role filmowe  
Paweł Kukiz ubiegał się o fotel prezydencki i porwał za sobą tłumy. Większość kojarzy jego karierę muzyczną, jednak artysta dał się również poznać jako dobrze rokujący aktor. Co ciekawe - w filmie zadebiutował 20 lat temu!

"Girl Guide" (1995)

Paweł Kukiz Aktor
"Girl Guide" (reż. Juliusz Machulski) - kadr z filmu

Młody góral Józek Galica (Paweł Kukiz) uczy angielskiego dziewczynę, która niedługo planuje wziąć ślub z pewnym Amerykaninem. W ten sposób Józek wplątuje się w aferę szpiegowską. Film nagrodzono Złotymi Lwami w Gdyni, zaś  główna rola Kukiza została doceniona zarówno przez publiczność, jak i krytyków

"Billboard" (1998)

Paweł Kukiz Aktor
"Billboard" (reż. Łukasz Zadrzyński) - kadr z filmu

W filmie sensacyjnym Łukasza Zadrzyńskiego Kukiz zagrał charyzmatycznego "Żyłę". Obraz nieco zapomniany, ale przez fanów gatunku uznawany za jeden z lepszych filmów sensacyjnych z lat 90.

"Poniedziałek" (1998)

Paweł Kukiz Aktor
"Poniedziałek" (reż. Witold Adamek) - kadr z filmu

Debiut reżyserski cenionego operatora Witolda Adamka, który określa swój film jako "24 godziny z życia dwóch młodych, borykających się z problemem znalezienia pracy, outsiderów". Paweł Kukiz wcielił się w rolę Dawida, który postanawia ścigać dłużników.

"Wtorek" (2001)

Paweł Kukiz
"Wtorek" (reż. Witold Adamek) - kadr z filmu

Kontynuacja "Poniedziałku". Po zdobyciu pieniędzy, bohater grany przez Pawła Kukiza postanawia zainwestować w klub go-go, co nie kończy się zbyt dobrze... W filmie epizodycznie pojawił się Janusz Korwin-Mikke.

Paweł Kukiz
"S@motność w sieci" (reż. Witold Adamek) - kadr z filmu

Opowieść o miłości w wirtualnym świecie i życiu współczesnego człowieka, który otoczony nowoczesną techniką, wciąż szuka prawdziwych emocji i wzruszeń. Paweł Kukiz wciela się tutaj w... Księdza Andrzeja. I to zarazem jego ostatnia dotychczasowa rola filmowa.

[Redakcja]