Pedro Almodovar produkuje film innego geniusza kina

Pedro Almodovar i Asghar Farhadi
Pedro Almodovar będzie producentem hiszpańskojęzycznego filmu, którego reżyserią zajmie się Asghar Farhadi. To będzie spotkanie na szczycie, bowiem będą tutaj razem pracowali dwaj wybitni współcześni twórcy, zdobywcy licznych nagród, w tym Oscarów.
 

Pedro Almodovar otrzymał Oscara za scenariusz filmu "Porozmawiaj z nią". Irański reżyser Asghar Farhadi zdobył Nagrodę Akademii za film "Rozstanie".
 
Pedro Almodovar bardzo mocno wspiera utalentowanych twórców. W zeszłym roku wyprodukował on "Dzikie historie" Damiana Szifrona, a na premierę czeka obecnie film Lucrecii Martel pt. "Zama".
 
Na kolejne filmy Asghara Farhadiego czeka wielu fanów tego wybitnego twórcy. Jego najnowszy film nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, ale wiadomo że dialogi będą prowadzone po hiszpańsku i angielsku. Niestety nie są znane szczegóły scenariusza, ale do projektu zatrudnieni mają być hiszpańscy i angielskojęzyczni aktorzy. Zdjęcia mają się rozpocząć w październiku 2016 roku – jest więc jeszcze sporo czasu.
 
Oczekuje się, że Farhadi do tego czasu powróci na krótko do Iranu, by nakręcić tam swój kolejny film. Niestety i tutaj nie są znane szczegóły projektu.
[KS / IndieWire]