Polak rysujący dla Marvela będzie pracował przy filmowej "Mrocznej wieży"

Jak udało nam się dowiedzieć, rysownik Piotr Kowalski będzie pracował przy filmowej wersji ekranizacji cyklu "Mroczna wieża" Stephena Kinga.

Piotr Kowalski to polski rysownik, który pracuje między innymi dla Marvela. Dla słynnej amerykańskiej firmy rysował chociażby Hulka. Pracował też przy komiksowej wersji "Mrocznej wieży" Stephena Kinga. Nam udało się dowiedzieć, że zaangażowano go także do pracy przy filmowej wersji cyklu będącego opus magnum Stephena Kinga. Do głównej roli typowany jest Matthew McConaughey, o czym informowaliśmy wczoraj.

Kowalski pracował też przy ostatnim filmowym "RoboCopie". Był w olbrzymiej grupie projektantów i storyboardzistów. Prawdopodobnie to samo zadanie czeka go przy okazji prac nad "Mroczną wieżą". Wcześniej opowiadał nam o Hulku, Marvelu i swojej pracy.

Polak Marvel Mroczna WiezaFot. Piotr Kowalski i Hulk jego autorstwa / fot. Marvel.com (Marvel Knights: Hulk #1) 

"Mroczna wieża" to cykl książek opowiadający o ostatnim rewolwerowcu, przemierzającym postapokaliptyczne pustkowia w alternatywnej rzeczywistości. Bohater usilnie poszukuje tajemniczej wieży. Podczas swoich wędrówek spotyka przyjaciół i wrogów, a zaślepiony chęcią osiągnięcia celu, jest w stanie poświęcić dla niego wszystko, w tym życie towarzyszy, a także miłość swego życia.

"Mroczną Wieżę" wyreżyserować ma Nikolaj Arcel. Premiera filmu zaplanowana jest na 13 stycznia 2017 roku. Równolegle powstaje też serial telewizyjny, który będzie wiązał się z produkcją kinową.

[Michał Hernes]