Powstanie film o rodzinie Beksińskich. Kiedy premiera?

Jeden z obrazów Zdzisława Beksińskiego  
24 lutego 1929 w Sanoku urodził się Zdzisław Beksiński – malarz, rzeźbiarz, fotograf, rysownik – jeden z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych polskich twórców współczesnych. Gdyby żył, miałby dziś 86 lat. Życiu i pamięci wybitnego artysty zostanie poświęcony film fabularny "Ostatnia Rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy nagradzanego na całym świecie dokumentu "Deep Love". Nowy projekt producentów "Carte blanche" otrzymał właśnie dofinansowanie PISF.

Akcja filmu rozgrywać się będzie na przestrzeni 28 lat. Fabuła skupi się na warszawskim okresie życia słynnego polskiego artysty, Zdzisława Beksińskiego (1929-2005) oraz jego relacjach z synem, legendarnym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem – Tomaszem Beksińskim (1958-1999).

Za zdjęcia będzie odpowiadał Kacper Fertacz, laureat Złotej Żaby Camerimage i nagrody za najlepsze zdjęcia festiwalu w Gdyni za "Hardkor Disko", zaś scenografią zajmie się Jagna Janicka, laureatka festiwalu w Gdyni za "W ciemności". Opiekunem artystycznym projektu jest Leszek Dawid ("Jesteś bogiem").

Za produkcję filmu odpowiada studio Aurum Film ("Carte blanche").

Zdjęcia do filmu ruszają wkrótce, niedługo poznamy też doborową obsadę. "Ostatnia Rodzina" trafi do kin w 2016 roku.

[JB / Kino Świat]