Powstanie nowa wersja "1984". Twórca Bourne'a reżyserem

Zwiastun "Rok 1984" z główną rolą Johna Hurta.

Powstanie nowa wersja ekranizacji słynnej książki George'a Orwella - "Rok 1984". Paul Greengrass zajmie się reżyserią filmu.

O nowej wersji "1984" mówi się od lat. Już w 2012 roku Noah Oppenheim pisał scenariusz, jednak ostatecznie nic z tego projektu nie wyszło. Teraz zaś, za nową wersją ma stać twórca bardzo dobrze przyjętego ostatnio "Kapitana Phillipsa" oraz serii o Bournie. Skryptem zaś zajmie się James Graham. Producentem będzie Scott Rudin.

Powieść George'a Orwella doczekała się ekranizacji w... 1984 roku. Co ciekawe, Właścicielka praw autorskich, wdowa po Orwellu, Sonia Brownell, krótko przed swą śmiercią w 1980 zgodziła się na nakręcenie filmu, stawiając warunek, by nie używano w nim żadnych efektów specjalnych. W roli głównej zagrał John Hurt.

W totalitarnym państwie, gdzie społeczeństwo jest pod stałym nadzorem policji, wszechobecne ekrany telewizyjne nadają nieustannie ideologiczną propagandę Partii. Winston Smith, niższy urzędnik w Departamencie Archiwów, w tajemnicy przed światem prowadzi dziennik, w którym zapisuje zakazane erotyczne fantazje. Pewnego dnia poznaje atrakcyjną Julię, z którą umawia się na nielegalną randkę. Niebawem Winston i Julia przyłączają się do buntowników, szybko jednak zostają aresztowani. Przesłuchania prowadzi demoniczny O`Brien.

Premiera nowej wersji filmu "1984" na tę chwilę nie jest znana.

>>> TOP 10: rewolucje w filmach science-fiction <<<

 

[JB / ComingSoon]