Premiera "Opadu" Wilhelma Sasnala

W piątek 28 maja odbędzie się oficjalna premiera pełnometrażowego filmu autorstwa Anki Sasnal i Wilhelma Sasnalapt. "Opad". Krakowskie kino Agrafka będzie gościć uczestników specjalnego pokazu.

Bohaterowie filmu "Opad" Boh, Lona, Nowa i jej Siostra, Diler, Mały przeżyli katastrofę. Czas kiedy ich obserwujemy jest czasem rozpadu, powolnego rozklejania się rzeczywistości.

Zdjęcia do "Opadu" zrealizowane zostały w marcu 2009 roku na terenie Krakowa i Tarnowa. Nieczynny Motel Krak, stare mieszkania na nowohuckich osiedlach, puste place to krakowskie lokalizacje wybrane przez twórców. Tarnowska część zdjęć odbyła się w Zakładach Azotowych, których zamknięte, wyjęte z użytku części idealnie wpisały się w klimat scenariusza.

Twórcy zaplanowali na 28 maja także projekcję otwartą dla widzów. Krakowska firma Appetite Production, zaangażowana w projekt w roli producenta wykonawczego, wraz twórcami oraz londyńskim producentem filmu - galerią Sadie Cole HQ zapraszają 28 maja na godzinę 21:45 do kina Agrafka, gdzie odbędzie się projekcja przygotowana specjalnie dla widzów.

"Opad"
reż. Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal
zdj. Wilhelm Sasnal, Alek Trafas
producent: Wilhelm Sasnal, Sadie Coles HQ
producent wykonawczy: Appetite Production
POKAZ DLA WIDZÓW - 60 biletów czeka na widzów w kasie Kina Agrafka
28 maja (piątek), godz. 21:45
Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8


AK / Organizatorzy