Program telewizyjny na weekend 1-3 grudnia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 1-3 grudnia i nadchodzący tydzień?

Ze wszystkich sił, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Paul Amblard (Jacques Gamblin) nigdy nie pogodził się z niepełnosprawnością syna. Unika prawdziwego kontaktu z chłopakiem od siedemnastu lat. Pozostawia opiekę nad nim żonie (Alexandra Lamy). Julian (Fabien Héraud) chce nawiązać z ojcem więź. W internecie trafia na historię Hoytów i zaczyna namawiać Paula do udziału zawodach Ironman. Film zainspirowany prawdziwą historią Dicka Hoyta, który od ponad 30 lat startuje w maratonach i triathlonach ze swoim sparaliżowanym synem Rickiem.

Wywiad z wampirem, TNT, godz. 21:00 (sobota)

Akcja filmu rozgrywa się w trzech miastach na dwóch kontynentach i obejmuje okres dwustu lat. Dręczony wyrzutami sumienia wampir Louis de Pointe du Lac (Brad Pitt) opowiada młodemu dziennikarzowi (Christian Slater) historię swojego życia. Przed dwustu laty, będąc bogatym plantatorem z Południa, stracił ukochaną żonę i córeczkę. Ogromna rozpacz i ból skłaniały go do samobójstwa. Wówczas poznał diabolicznego Lestata (Tom Cruise), który zaproponował mu przemianę w wampira i zyskanie nieśmiertelności. Louis zgodził się. Gdy po pewnym czasie zaczął żałować swojej decyzji i chciał odejść od Lestata, ten zamienił w wampira małą Claudię (Kirsten Dunst), którą jego towarzysz pokochał. Lestat chciał w ten sposób zmusić Louisa do pozostania z nim. Film jest ekranizacją powieści Anne Rice, która jest także autorką scenariusza. Wykorzystana w filmie technika komputerowa posłużyła stworzeniu nie tylko efektów specjalnych, ale również krajobrazów, perspektyw i odtwarzania dawnego wyglądu miast. Autorem muzyki jest Elliot Goldenthal, który pracował m.in. przy realizacji "Fridy" i "Batman Forever".

Gwiezdne wojny: Część 1 - Mroczne widmo, TVN, godz. 21:35 (niedziela)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Młoda władczyni spokojnej planety Naboo, królowa Amidala (Natalie Portman) popada w poważne kłopoty. Potężna Federacja Handlowa, zamierza zmusić ją do uznania swego zwierzchnictwa. Flota Federacji, by wywrzeć na królową presję, blokuje wszystkie drogi prowadzące na planetę i żąda od podróżnych opłat. Mimo to, Amidala nie zamierza podpisywać narzuconego jej przez potężnego przeciwnika, upokarzającego traktatu. Dwóch rycerzy Jedi - Qui-Gon Jinn (Liam Neeson) i jego uczeń Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) zostaje więc wysłanych, przez senat kosmicznej Republiki, z zadaniem rozwiązania konfliktu. Nie wiedzą, że Federacja dąży do otwartej wojny i zbrojnie zamierza podporządkować sobie planetę. Wkrótce rozpoczyna się inwazja. Rycerze, oraz królowa i jej dwór ewakuują się z zaatakowanej Naboo. Zaatakowani przez siły Federacji, są zmuszeni do lądowania na odległej planecie Tatooine by naprawić uszkodzony statek. Poznają tam dziewięcioletniego niewolnika, Anakina Skywalkera (Jake Lloyd), chłopca obdarzonego, jak rycerze Jedi, tajemniczą mocą. Anakin przyłącza się do grupy, ściganej z polecenia przywódcy "mrocznych" Jedi, Darth Sidiousa (Ian McDiarmid), przez Darth Maula (Ray Park). Uciekinierom udaje się w końcu dotrzeć na planetę Coruscant, siedzibę senatu Republiki. Wkrótce wyruszają w dalszą drogę, w poszukiwaniu sprzymierzeńców, którzy pomogliby im wyzwolić rodzinną planetę Amidali.

Iluzja, Polsat, godz. 20:05 (poniedziałek)

Czworo utalentowanych iluzjonistów odpowiada na tajemnicze wezwanie. Rok później J. Daniel Atlas (Jesse Eisenberg), Merritt McKinney (Woody Harrelson), Jack Wilder (Dave Franco) i atrakcyjna Henley Reeves (Isla Fisher) jako Czterej Jeźdźcy demonstrują swoje umiejętności podczas specjalnego pokazu w Las Vegas. Podczas ich przedstawienia wybrany spośród widzów mężczyzna, Étienne Forcier (José Garcia), zostaje poproszony o pomoc w dokonaniu rzekomej kradzieży pieniędzy z banku. Kiedy okazuje się, że naprawdę doszło do rabunku, tajne służby rozpoczynają śledztwo. Agent FBI Dylan Rhodes (Mark Ruffalo) z pomocą pracownicy Interpolu, Almy Dray (Mélanie Laurent), próbują wyjaśnić, czy magicy mają coś wspólnego z kradzieżą. Śledczych wspiera demaskator sztuczek magicznych, Thaddeus Bradley (Morgan Freeman). Dochodzenie okazuje się niezwykle trudne. Kolejne pokazy Czterech Jeźdźców w innych miastach łączą się z podobnymi kradzieżami. Na kolejnym show magicy "przelewają" 140 milionów z konta miliardera Arthura Tresslera (Micheal Caine) na konta obecnych na sali widzów i uciekają. Nie wiadomo, czy iluzjoniści korzystają z pomocy osób z zewnątrz, czy może ich sztuczki wynikają z nadnaturalnych zdolności. Wciągający thriller Louisa Leterriera, twórcy filmów "Starcie tytanów" i "Incredible Hulk", ukazuje zawodowych iluzjonistów, którzy w zaskakujący sposób potrafią odwrócić uwagę publiczności od prawdy. W trakcie realizacji filmowcom pomagali światowej klasy magicy, specjalizujący się w różnych dziedzinach zawodu. Dowodzeni przez Davida Kwonga, umożliwili ekipie zagłębić się w mechanizmy i filozofię magii, a także przeprowadzili aktorom trening, by jak najwięcej trików odbyło się przed kamerą.

Ajlawju, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Krytyk literacki z Łodzi Adam Miauczyński (Cezary Pazura) marzy o wielkiej miłości. Na ślubie znajomych spotyka swoją sympatię ze studiów, Gosię (Katarzyna Figura), która jest nauczycielką we Wrocławiu. Kiedyś spędził z nią noc, ale wtedy nic między nimi nie zaszło. Teraz, po latach przypadkowe spotkanie przeradza się w głęboką wzajemną fascynację. Okazuje się, że oboje są po rozwodach, mieszkają z byłymi współmałżonkami i prawie dorosłymi dziećmi. Miauczyński, który zupełnie traci dla Gosi głowę, nieustannie jeździ z Łodzi do Wrocławia. Nie tylko odległość jest jednak przeszkodą w ułożeniu ich wzajemnych relacji. Kochankowie mają różne osobowości - nieustannie kłócą się, pragną, tęsknią i rozstają. Problemem jest neurotyczna osobowość Adama, jego niska samoocena, obsesja punktualności i chorobliwa zazdrość z jednej strony, a z drugiej nazbyt ekstrawertyczna osobowość Gosi i jej skłonność do alkoholu. Gdy Adam wyjeżdża na stypendium do USA, oboje zaczynają jednak przeżywać prawdziwe męki. Romantyczna komedia obyczajowa o gwałtownym, pełnym wzlotów i upadków, uczuciu kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością, którym los dał jeszcze jedną szansę na miłość. Film wpisuje się w ciąg autoironicznych obrazów rodzajowych, które łączy postać głównego bohatera - Adama Miauczyńskiego.

Parszywa dwunastka, TVN 7, godz. 20:00 (środa)

Anglia, 1944 rok. Znany z niesubordynacji amerykański major John Reisman (Lee Marvin) dostaje rozkaz wyszkolenia dwunastu żołnierzy skazańców do samobójczej misji. Jest nią atak na zamek we Francji, gdzie przyjeżdżają na urlop wysocy rangą oficerowie niemieccy. Akcja jest niezwykle niebezpieczna. Gdyby jednak jej uczestnikom udało się przeżyć, obejmie ich amnestia, a dawne winy pójdą w zapomnienie. Udział w przedsięwzięciu jest dla żołnierzy, skazanych przez trybunał wojskowy na śmierć lub długoletnie więzienie, szansą na odzyskanie wolności. Reisman rozpoczyna intensywny i zarazem trudny trening ludzi o różnych temperamentach i charakterach, niechętnych wszelkim rozkazom i zakazom. Z czasem udaje mu się jednak zdobyć ich szacunek. Z pomocą sierżanta Bowrena (Richard Jaeckel) formuje zdyscyplinowany oddział. Niestety konflikt z pułkownikiem Breedem (Robert Ryan) powoduje, że akcja zostaje zawieszona. Mimo to Reisman demonstruje generałowi Wordenowi (Ernest Borgnine) sprawność swojego oddziału. Spadochronowy desant staje się początkiem sławnej i brawurowej akcji... Na podstawie powieści E.M. Nathansona. Oscar za najlepsze efekty dźwiękowe plus trzy nominacje do złotej statuetki: dla Johna Cassavetesa za najlepszą rolę drugoplanową oraz za najlepszy montaż i dźwięk.

Dzień świra, Kino Polska, godz. 20:00 (czwartek)

Film przedstawia jeden dzień z życia Adasia Miauczyńskiego (Marek Kondrat). 49-letni polonista uczy w liceum. Jest sfrustrowanym polskim inteligentem. Żona (Joanna Sienkiewicz) odeszła, ponieważ uznała go za nieudacznika. Teraz sama wychowuje ich jedynego syna, Sylwusia (Michał Koterski). Adaś żyje ze skromnej nauczycielskiej pensji i co miesiąc płaci alimenty. Cierpi na nerwicę natręctw, polegającą na liczeniu wykonywanych czynności. Rano boi się wstać z łóżka, z lękiem myśli o przyszłości. Żarliwie klnie, żegna się, rytualnie gimnastykuje się siedem razy, pociąga siedem łyków wody mineralnej, myje się siedmioma ruchami ręki, wsypuje do miseczki siedem garści płatków śniadaniowych. Zażywa mnóstwo leków: na chęć do życia, na witalność i na dobre funkcjonowanie mózgu. Gdy poranną ciszę burzą różne hałasy, Adaś robi awanturę, po której jest skrajnie wyczerpany, choć jest dopiero ranek. Ma przed sobą jeszcze trudną lekcję polskiego, obiad u matki (Janina Traczykówna), kłótnię z byłą żoną oraz spacer z niezbyt rozgarniętym synem. Obsypany nagrodami film Marka Koterskiego.