Program telewizyjny na weekend 11-13 sierpnia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 11-13 sierpnia i nadchodzący tydzień?

Królowie nocy, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Nowy Jork, jesień 1988 r. Podziemny rynek handlu narkotykami podbija nowy rodzaj kokainy. Crack staje się najbardziej pożądanym towarem, lecz jego zwiększająca się popularność pociąga za sobą falę przestępstw, z zabójstwami policjantów włącznie. Bobby Green (Joaquin Phoenix), menedżer nocnego klubu El Caribe na Brooklynie, nieoczekiwanie ląduje w samym środku niebezpiecznych wydarzeń. Lokal, w którym pracuje należy bowiem do potężnego rosyjskiego mafiosa, Marata Bużajewa (Moni Moszonow). Mimo, że Bobby prowadzi szalone, pełne uciech życie, pozostaje wierny swej pięknej, latynoskiej narzeczonej Amadzie (Eva Mendes). Mężczyzna skrywa jednak pewien sekret. Okazuje się, że Green to panieńskie nazwisko jego matki. Naprawdę nazywa się Grusinsky, a jego brat Joseph (Mark Wahlberg) i ojciec Albert (Robert Duvall) to zaangażowani, prawi oficerowie wydziału policji. Gdy dowiadują się oni o narkotykowych interesach załatwianych w El Caribe, namawiają Bobby'ego do współpracy, ten jednak odmawia. Wkrótce potem policja aresztuje jednego z rosyjskich gangsterów. Odwetem jego kompanów ma być zlikwidowanie Grusinskich. Bobby musi opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu... Muzykę do filmu skomponował Wojciech Kilar.

Sok z żuka, TNT, godz. 19:00 (sobota)

Młode małżeństwo, Barbara (Geena Davis) i Adam (Alec Baldwin), ginie w wypadku samochodowym. Ich dusze nie trafiają jednak do nieba. Młodzi powracają jako duchy do swojego ukochanego domu w Nowej Anglii, gdzie jeszcze niedawno planowali długie i szczęśliwe życie. Niestety, wkrótce do ich posiadłości wprowadza się nieznośnie kłótliwa para z Nowego Jorku - Charles (Jeffrey Jones) i Delia(Catherine O'Hara) z córką Lydią (Winona Ryder). Nowi właściciele, hałaśliwi i pozbawieni gustu, doprowadzają dom do ruiny. Zdesperowana para duchów postanawia zrobić wszystko, aby wyrzucić intruzów. Wynajmują bioegzorcystę (Michael Keaton), który pomaga upiorom w pozbywaniu się ludzi... Ów specjalista, Beetlejuice jest wyjątkowo obrzydliwym typem, przybiera wstrętne kształty, żywi się robakami i zaleca się nachalnie do wszystkich kobiet, zarówno żyjących jak i zmarłych. Oscar za charakteryzację.

Silent Hill, TV 4, godz. 21:55 (niedziela)

Druga część mrożącego krew w żyłach horroru, którego fabuła została oparta na legendarnej grze komputerowej. Życie młodziutkiej Heather Mason (Adelaide Clemens) to wieczna ucieczka. Dziewczyna ukrywa się przed niebezpiecznymi siłami, których nie jest nawet w stanie zrozumieć. W dniu osiemnastych urodzin męczą ją straszne koszmary. Na domiar złego znika jej przybrany ojciec Harry (Sean Bean). Heather niespodziewanie odkrywa mroczny sekret swojego pochodzenia i trafia do świata pełnego demonów. Jeśli ich nie zwycięży, na zawsze pozostanie w alternatywnej rzeczywistości. Za reżyserię i scenariusz sequela horroru z 2006 r. odpowiadał specjalizujący się w kinie grozy Michael J. Bassett ("Dolina cieni", "Solomon Kane: Pogromca zła"). Twórcom udało się w sugestywny sposób oddać mroczny klimat gry komputerowej. Pomysłowa scenografia, a także kostiumy oraz charakteryzacja są ważnym i bardzo efektownym elementem opowieści.

U Pana Boga w ogródku, Kino Polska, godz. 20:00 (poniedziałek)

Małe podlaskie miasto Królowy Most. Czas płynie leniwie, a mieszkańcy żyją w zgodzie z rytmem natury. Przełożeni aspiranta Mariana Cielęckiego (Wojciech Solarz), najsłabszego absolwenta szkoły policyjnej, uważają, że na dalekiej prowincji powinien sobie poradzić. Tymczasem funkcjonariusze CBŚ umieszczają tu w wynajętej willi, świadka koronnego Jerzego Bociana, prawdziwe nazwisko Józef Czapla, pseudonim Żuraw (Emilian Kamiński). Zeznaje on w procesie mafii z Milanówka. W ramach programu ochrony świadków należy mu się zmiana tożsamości i adresu. Proboszcz Antoni (Krzysztof Dzierma) uważa go za kolejnego zbłąkanego, którego trzeba sprowadzić na właściwą drogę. Natomiast komendant Henryk (Andrzej Zaborski) zajmuje się biznesmenem z Włoch i jego planami budowy w miasteczku supermarketu. Z kolei jego córka Luśka (Agata Kryska) najpierw postarała się o dziecko, a teraz szuka męża. Kontynuacja filmu "U Pana Boga za piecem" z 1998 roku. Obraz otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną Jury na FPFF w Gdyni.

Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

50 rok p.n.e. Bezwzględny wódz rzymski Juliusz Cezar z powodzeniem podbija kolejne terytoria. Po zagarnięciu prawie całej Galii, Egiptu oraz Iberii na kolejny cel obiera sobie odległą Brytanię. Szybko realizuje plany i wkrótce dociera ze swoją flotą do leżącej na krańcu świata wyspy. Władczyni Brytów, przedsiębiorcza Kordelia, natychmiast uświadamia sobie, że jej poddani nie są w stanie obronić się przed najeźdźcami. Wysyła więc posłańca, Jolitoraksa, po pomoc do wciąż niezdobytej przez Rzymian małej wioski w Galii. Jej mieszkańcy lekceważą żołnierzy Imperium. Dzielny opór stawiany wrogowi barbarzyńcy zawdzięczają druidowi Panoramixowi, który przyrządza magiczny napój dający nadludzką siłę. Dzięki niemu Galowie są nie do pokonania. Starszyzna podejmuje decyzję, by pomóc Brytom. Jolitorax otrzymuje beczkę drogocennego eliksiru i eskortę, do której trafiają Asterix i Obelix. Przyjaciół czeka niezapomniana przygoda i kolejne starcie ze znienawidzonymi Rzymianami.

Wydział pościgowy, TVN, godz. 21:55 (środa)

Mark Roberts zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa. W samolocie, którym transportowani są skazańcy, jeden z więźniów usiłuje go zastrzelić. Dochodzi do katastrofy. Maszyna zanurza się w rzece Ohio, co staje się dla Robertsa szansą na ucieczkę. Szeryf federalny Samuel Gerard rusza w pościg za zbiegiem. Odkrywa tożsamość Robertsa - byłego pracownika CIA, którego prawdziwe nazwisko brzmi Sheridan. Schwytanie doskonale wyszkolonego agenta sił specjalnych okazuje się dla Gerarda największym wyzwaniem w karierze. Rozpoczyna się pojedynek dwóch mężczyzn doskonałych w swoim fachu. Sheridan usiłuje zmylić pościg i dotrzeć do człowieka, który wrobił go w zbrodnię. Jest na przegranej pozycji, gdyż działał w konspiracji i nie ma oficjalnych danych dotyczących jego ostatniego zlecenia. Gerard zaczyna się orientować, że sprawa, którą prowadzi, jest skomplikowana. Ma wątpliwości co do winy skazańca. Tymczasem przełożeni przydzielają do jego grupy młodego agenta Johna Royce'a. Jego pewność siebie nie budzi zaufania Samuela, który z determinacją dąży do odkrycia prawdy.

Jeż Jerzy, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Zapomnijcie o słodkich jeżykach z jabłuszkiem na grzbiecie! W przekręconej bejsbolówce, śmigający między blokami na deskorolce Jerzy jest kompletnym zaprzeczeniem swojego gatunku. Uwielbia dobre melanże i piękne kobiety. Ale życie Jeża Jerzego nie jest usłane różami - wciąż musi walczyć o przetrwanie z osiedlowymi skinheadami i Wietnamczykami, którzy chętnie zrobiliby z niego kurczaka w pięciu smakach. Życie Jerzego komplikuje się, kiedy tajemniczy profesor tworzy klona przebojowego jeża. Nowy ma zastąpić swój pierwowzór i stać się Celebrytą Doskonałym. Jednak w tym kraju jest miejsce tylko dla jednego bohatera. Prawdziwy Jeż Jerzy postanawia walczyć o swoje dobre imię.