Program telewizyjny na weekend 13 - 15 października i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 13-15 października i w nadchodzącym tygodniu?

Zaginiona, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Portland. Jill jest uroczą młodą blondynką, która ma jednak za sobą bolesne przeżycia. Przed dwoma laty wpadła w ręce psychopaty. Wtedy cudem udało jej się ocalić życie. Te dramatyczne wspomnienia odcisnęły na niej piętno. Dziewczyna żyje w nieustannym strachu. Nieoczekiwanie po długim czasie koszmar powraca. Pewnego ranka Jill wraca z pracy po nocnej zmianie. Od razu zauważa nieobecność młodszej siostry, Molly, z którą mieszka. Gdy nie może nawiązać z nią żadnego kontaktu, wpada w panikę. Mimo iż nie wskazują na to żadne ślady, kobieta jest przekonana, że uprowadził ją seryjny morderca, jej dawny prześladowca. Dziewczyna natychmiast zgłasza sprawę policji. Niestety, nikt nie wierzy w jej domysły. Prowadzący śledztwo detektywi uznają, że Jill cierpi na zaburzenia osobowości. Zgodnie sądzą, że napaść i niedawna śmierć rodziców przyczyniły się do jej rozstrojenia nerwowego. Zdesperowana młoda kobieta próbuje na własną rękę odnaleźć psychopatę i ocalić Molly. Jednocześnie, uznana za niepoczytalną i niebezpieczną, musi uciekać przed policyjnym pościgiem.

Cobra, TV Puls, godz. 21:50 (sobota)

Porucznik Marion "Cobra" Cobretti (Sylvester Stallone), to detektyw z Los Angeles, który specjalizuje się w eliminowaniu psychopatycznych morderców i jest wykorzystywany wtedy, gdy zawodzą "zwyczajne" policyjne środki. Kiedy miasto ogarnia fala morderstw przypisywanych psychopacie zwanemu Night Slasher, doświadczenie podpowiada Cobrettiemu, że to dopiero początek znacznie większej sprawy. Policjant jest przekonany, że 16 dokonanych do tej pory zbrodni jest dziełem zorganizowanej grupy szaleńców. Teoria Cobry potwierdza się, kiedy modelka Ingrid (Brigitte Nielsen), zostaje świadkiem morderstwa dokonanego przez ludzi Night Slashera (Brian Thompson), jak się okazuje przywódcy gangu psychopatycznych neonazistów. Kobiecie udaje się uciec przed zbirami, ale jej życie jest w niebezpieczeństwie. Ingrid trafia więc pod opiekę Cobry i jego współpracownika Gonzalesa (Reni Santoni). Cobretti pomaga jej uciec i ukrywa w pewnym miasteczku. Bandyci, którzy mają w policji swoich ludzi, dowiadują się bez trudu o miejscu jej pobytu. Nie spodziewają się, że Cobra jest gotowy do konfrontacji.

Młode strzelby 2, Stopklatka TV, godz. 20:00 (niedziela)

Dziki Zachód. Rewolwerowiec Billy "The Kid" (Emilio Estevez) i jego ludzie, ścigani przez prawo, starają się znaleźć bezpieczną kryjówkę. Jednak dwaj członkowie gangu, "Doc" Scurlock (Kiefer Sutherland) i Jose Chavez (Lou Diamond Phillips), zostają pojmani. Grozi im śmierć na szubienicy. Billy'emu udaje się ich odbić. Razem uciekają na południe, w stronę Meksyku. Jednak szeryf John S. Chisum (James Coburn) nie daje za wygraną. Postanawia wynająć Pata Garretta (William L. Petersen), by ten za 1000 dolarów zabił swojego dawnego kompana, Billy'ego "The Kida"... Pochodząca z filmu piosenka "Blaze of Glory" w wykonaniu Jona Bon Jovi została nominowana do Oscara i otrzymała Złoty Glob.

Czas surferów, Kino Polska, godz. 20:00 (poniedziałek)

Dżoker (Bogusław Linda) chce się zemścić na biznesmenie Czarneckim (Grzegorz Warchoł), który dwa lata wcześniej wyrzucił go z pracy. Cierpliwie zbiera wszelkie informacje na jego temat i w końcu dowiaduje się, że jego wróg winien jest pieniądze groźnemu gangsterowi Klamie (Zbigniew Zamachowski). Biznesmen nie może zwrócić długu, więc się ukrywa. Dżoker wie jednak, że wystarczy śledzić żonę Czarneckiego (Agnieszka Maciąg), by do niego dotrzeć. Postanawia go porwać, nastraszyć i podszywając się pod wysłanników Klamy przechwycić należne gangsterowi pieniądze. Tego genialnego planu Dżoker nie może zrealizować samodzielnie, ponieważ Czarnecki go zna. Zadanie to powierza więc przyjaciołom: Fifiemu (Krzysztof Skarbiński), Bonusowi (Bartosz Obuchowicz) i Kozłowi (Michał Nowaczyk). Od początku akcji "najemników" prześladuje jednak pech. Oparta w dużym stopniu na dowcipie słownym komiczna opowieść z udziałem gwiazd polskiego kina, którym partnerują - całkiem udanie - amatorzy wyłonieni w drodze castingów. Akcja filmu toczy się nie w porządku chronologicznym, ale w kilku rozbudowanych retrospekcjach.

Niezniszczalni 3, Polsat, godz. 21:40 (wtorek)

Barney Ross i jego ekipa najemników dokonują brawurowego odbicia z niewoli komandosa, znanego pod ksywką Doc. Mistrzowsko władający bronią sieczną kompan spędził siedem lat w więzieniu. Ekipa Niezniszczalnych po zwieńczonej sukcesem akcji od razu rusza z kolejną misją do Somalii. Jej zadaniem jest zlikwidowanie miliardera, który handluje bronią i odpowiada za zbrodnie wojenne w Afryce. Wszystko przebiega zgodnie z planem do chwili, gdy Ross orientuje się, z kim ma do czynienia. Rozpoznaje w zbrodniarzu Stonebanksa - swojego dawnego przyjaciela, który według oficjalnej wersji zdarzeń nie żyje od lat. Nie miał pojęcia, że współtwórca Niezniszczalnych jest teraz jednym a najbardziej poszukiwanych przez CIA bandytów. Agent Drummer obarcza Barneya winą za ucieczkę Stonebanksa i zleca naprawienie błędu. Szef Niezniszczalnych podejmuje decyzję, że do tej akcji skompletuje nową drużynę - złożoną z młodych najemników. Nie chce narażać życia przyjaciół i czuje, że najlepsze lata w krwawym fachu mają oni już za sobą. Do osławionej drużyny dołączają między innymi waleczna Luna i genialny haker. Gdy wpadają w tarapaty, na pomoc śpieszą im weterani.

Troja, TNT, godz. 21:00 (środa)

Król Sparty Menelaos (Brendan Gleeson) i król Troi Priam (Peter O'Toole) wyprawiają wielką ucztę z okazji zawarcia rozejmu. Priama reprezentuje na niej Hektor (Eric Bana), który świętuje z innymi dostojnikami i nie zauważa, jak książę Troi Parys (Orlando Bloom) uwodzi, a następnie porywa żonę Menelaosa, piękną Helenę (Diane Kruger). Pokój zostaje zerwany, a Grecy kolejny raz jednoczą siły przeciwko Troi. Muszą odbić Helenę i ocalić honor króla Sparty. Do wojny przystępuje również potężny król Myken, brat Menelaosa - Agamemnon (Brian Cox). W rzeczywistości bardziej niż o honorze swojego brata myśli on o podbiciu uważanej za niezdobytą twierdzę Troi. Miasta broni Hektor, który jest doskonałym strategiem. Jedynym na świecie wojownikiem, który może skutecznie pokierować atakiem na Troję jest arogancki, dumny Achilles (Brad Pitt). Efektowna i zrealizowana z rozmachem historia najgłośniejszej starożytnej wojny, która wybuchła z powodu wielkiej miłości. Swobodna adaptacja "Iliady" Homera była nominowana do Oscara za kostiumy. Akademia doceniła to, co w filmie najlepsze - pietyzm, z jakim odtworzono realia starożytnego świata. Monumentalne sceny bitew i pojedynków robią na widzu duże wrażenie, nawet gdy są oglądane nie w kinie, a tylko na małym ekranie.

Wielki Szu, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Podstarzały szuler karciany zwany Wielkim Szu (Jan Nowicki) wychodzi z więzienia. Żona (Grażyna Szapołowska) proponuje mu rozwód i podział majątku. Szu trafia do Lutynia, gdzie zamierza uczestniczyć w licytacji domu. Taksówkarz Jurek (Andrzej Pieczyński) zawozi go do mistrza ceremonii, miejscowego potentata Stefana Mikuna (Leon Niemczyk), który też chce nabyć licytowaną posiadłość. Mężczyźni rozgrywają partię bilarda. Szu przegrywa parę tysięcy złotych. Zadowolony Mikun proponuje mu rewanż w pokera, traci jednak w grze pół miliona. Postanawia odegrać się na Wielkim Szu przy pomocy znajomego szulera z Warszawy, Denela (Karol Strasburger). Okazuje się, że karty pasjonują też Jurka. Prosi on Szu, by zdradził mu swoje sekrety. Ten w końcu się zgadza. Denel odmawia gry z Wielkim Szu. Mikun żąda zwrotu pieniędzy, lecz Szu ucieka i chroni się z Jurkiem w luksusowym motelu. Poznaje prostytutkę Jolę (Dorota Pomykała). Tam czyha na niego Lipo (Jerzy Bończak), którego mistrz kiedyś ograł. Wielki przebój kinowy w Polsce w 1983 r. Świetny debiut scenariuszowy Jana Purzyckiego oraz wybitne role Jana Nowickiego i Andrzeja Pieczyńskiego. Obraz uhonorowano m.in. Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki oraz Złotą Kaczką. Akcja filmu jest osadzona w realiach Polski lat 70. XX w.