Program telewizyjny na weekend 13 - 15 stycznia i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 30 grudnia - 1 stycznia i nadchodzący tydzień

Harry Potter i Czara Ognia, TVN, godz. 20:00 (piątek)

14-letni Harry Potter (Daniel Radcliffe) wkrótce rozpocznie czwarty rok nauki w Hogwarcie. Młody czarodziej jest nękany koszmarami. Postanawia uciec od niepokojących snów, jadąc z przyjaciółmi Ronem (Rupert Grint) i Hermioną (Emma Watson) na Mistrzostwa Świata w Quidditchu. Podczas zawodów niebo rozświetla Mroczny Znak, symbol Lorda Voldemorta. Jest on dziełem jego zwolenników zwanych śmierciożercami. Tymczasem profesor Dumbledore ogłasza, że Hogwart będzie organizatorem Turnieju Trójmagicznego. Jest to jeden z najbardziej ekscytujących i niebezpiecznych turniejów magicznych. Ma w nim wziąć udział po jednym z przedstawicieli trzech najbardziej prestiżowych szkół magii - Beauxbatons, Instytutu Durmstrang i oczywiście Hogwartu. Uczestników zawodów ma wybrać Czara Ognia. Wkrótce okazuje się, że są to: Viktor Krum (Stanislav Ianevski), Fleur Delacour (Clémence Poésy) i Cedric Diggory (Robert Pattinson). Nad przebiegiem wyborów czuwają przedstawiciel Ministerstwa Magii Barty Crouch (Roger Lloyd-Pack) i profesor Dumbledore. Ku ich zdziwieniu Czara podaje nazwisko czwartej osoby. Jest to Harry Potter, mimo że czarodziej jest o trzy lata za młody, by wziąć udział w turnieju. Wkrótce rozpoczyna się walka o Puchar Trójmagiczny. Harry'ego czeka spotkanie z prawdziwym złem... Lordem Voldemortem. Mroczny obraz Mike'a Newella uchodzi za jedną z lepszych z dotychczasowych ekranizacji powieści J.K. Rowling. Film otrzymał m.in. nominację do Oscara za scenografię.

Fatalne zauroczenie, Stopklatka TV, godz. 20:00 (sobota)

Dan Gallagher wiedzie uporządkowane życie. Jest wziętym nowojorskim prawnikiem, szczęśliwym mężem i ojcem. Pewnego dnia poznaje Alex Forrest, atrakcyjną pracownicę wydawnictwa, z którym ma podpisać kontrakt jego firma. W tym czasie jego żona Beth i córeczka wyjeżdżają. Pod ich nieobecność mężczyzna ma okazję posmakować zakazanego owocu. Spędza z Alex szalony weekend. Nie bierze po uwagę faktu, że to, co dla niego jest przygodą, kochanka odbiera jako deklarację wspólnego życia. Zakochuje się w Gallagherze i snuje plany na przyszłość u jego boku. Mężczyznę dręczy coraz większe poczucie winy. Uświadamia sobie, że ulegając przelotnej namiętności, może sprzeniewierzyć rodzinne szczęście. Postanawia zakończyć znajomość z Alex. Ona jednak nie słucha jego racjonalnych argumentów. Obsesyjnie zakochana chce mieć go tylko dla siebie. Zraniona ujawnia swoje drugie oblicze. Pełna temperamentu kochanka zamienia się w pozbawioną hamulców psychopatkę. Zagraża nie tylko Gallagherowi, ale i jego najbliższym. Mężczyzna orientuje się, że jeśli chce ocalić rodzinę, musi być gotowy na wszystko.

Szósty zmysł, TVP 2, godz. 20:05 (niedziela)

Do domu psychiatry Malcolma Crowe'a (Bruce Willis) i jego żony Anny (Olivia Williams) włamuje się niezrównoważony psychicznie Vincent Gray, były pacjent lekarza. Mężczyzna oskarża lekarza o nieudzielenie mu pomocy. Strzela do niego, a następnie popełnia samobójstwo. Mija kilka miesięcy. Małżeństwo Malcolma i Anny przechodzi kryzys. Tymczasem uwagę psychiatry zwraca 9-letni Cole Sear (Haley Joel Osment), który jest wychowywany przez samotną matkę (Toni Collette). Chłopiec, niezwykle jak na swój wiek emocjonalnie rozwinięty, nie może porozumieć się z rówieśnikami, wśród których uchodzi za dziwaka. W miarę jak postępuje terapia, Cole odkrywa przed lekarzem głęboko skrywaną tajemnicę. Twierdzi, że posiada niecodzienny dar - widzi i słyszy osoby zmarłe, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że nie żyją. Zdolność ta jest jego koszmarem - chłopiec panicznie się boi spotkań ze zmarłymi. Wyjawia też Malcolmowi, że ludzie ci proszą go o pomoc. Nominowany do Oscara w sześciu kategoriach silnie oddziałujący na wyobraźnię thriller, który - wbrew oczekiwaniom - odniósł wielki sukces. A wszystko to za sprawą solidnego warsztatu M. Nighta Shyamalana oraz popisu aktorskiego przekonującego Haleya Joela Osmenta i wyważonej gry Bruce'a Willisa.


Transfer, TVN 7, godz. 20:00 (poniedziałek)

W jednym z arabskich krajów w Afryce Północnej dochodzi do zamachu. Przypadkową ofiarą ataku jest agent CIA. Pracownicy wywiadu natychmiast rozpoczynają w tej sprawie wnikliwe dochodzenie. Po pewnym czasie w związku ze śledztwem zatrzymują pochodzącego z Egiptu inżyniera chemii, Anwara El-Ibrahimiego, który wraca z konferencji w Kapsztadzie. Mężczyzna od wielu lat jest mężem Amerykanki Isabelli. Para mieszka w Chicago. O domniemanej winie mężczyzny świadczyć mają podejrzane połączenia telefoniczne z terrorystą Rashidem (Omar Salim). Mimo że naukowiec nie ma nic wspólnego z zamachem i z łatwością przechodzi test na wykrywaczu kłamstw, zostaje wywieziony na polecenie Corrinne Whitman (Meryl Streep) do tajnego więzienia i poddany brutalnym torturom. Jego żona, ciężarna Isabella (Reese Witherspoon), usiłuje dociec prawdy. Prosi o pomoc dawnego kolegę z koledżu Alana Smitha (Peter Sarsgaard), pracującego w biurze senatora Hawkinsa (Alan Arkin). W sprawę angażuje się również agent Douglas Freeman (Jake Gyllenhaal), który staje się świadkiem brutalnych przesłuchań oskarżonego, prowadzonych przez Abasiego Fawala (Yigal Naor).

Joker, Polsat, godz. 20:00 (wtorek)

Nick Wild (Jason Statham) jest uzależnionym od hazardu, prywatnym ochroniarzem z Las Vegas. Pewnego dnia o pomoc prosi go była dziewczyna, Holly (Dominik García-Lorido). Nick ma odkryć, kim byli mężczyźni, którzy pobili ją brutalnie zeszłego wieczora. Okazuje się, że napadu dokonał gangster, Danny DeMarco (Milo Ventimiglia). Nick i Holly składają mężczyźnie wizytę, by go nastraszyć i upokorzyć. Zabierają mu też 50 tysięcy. Potem Holly wyjeżdża z Las Vegas, a Nick staje do konfrontacji z miejscowym mafijnym bossem - Baby (Stanley Tucci). Chce również pomnożyć w kasynie pieniądze, które odebrał DeMarco. Towarzyszy mu klient, młody milioner Cyrus Kinnick (Michael Angarano). Nick jest jego idolem. Remake "Żaru" z 1986 roku, w którym zagrał Burt Reynolds. Jest to trzeci, po "Mechaniku" i drugiej części "Niezniszczalnych", wspólny projekt Jasona Stathama i Simona Westa.

Szybki jak błyskawica, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Młody, odważny i ambitny kierowca wyścigowy Cole Trickle (Tom Cruise) odnosi coraz większe sukcesy na torze. Jego brawura staje się powodem częstych konfliktów z mechanikiem i zarazem opiekunem - Harrym Hogge'em (Robert Duvall). Cole za wszelką cenę chce być najlepszy, nie uznaje autorytetów i nie słucha rad. Popada w konflikt z gwiazdą toru, Rowdym Burnsem (Michael Rooker). Podczas jednego z wyścigów ich rywalizacja kończy się tragicznie. Cole i Rowdy rozbijają się i obaj trafiają do szpitala. W ich życiu następuje zwrot. Rowdy wie, że nie będzie mógł już występować w wyścigach. Postanawia więc pomóc Cole'owi w rehabilitacji i wspierać go swoim doświadczeniem w trakcie treningów. Cole zaś mobilizuje swoje siły nie tylko po to, aby powrócić do wyścigów, ale aby zaimponować pięknej lekarce Claire Lewicki (Nicole Kidman), która opiekowała się nim podczas choroby. Wkrótce musi stanąć do decydującej walki z najpoważniejszym rywalem. Mistrz toru Russ Wheeler (Cary Elwes) nie zamierza oddać tytułu najlepszego. Atutem filmu są zdjęcia wyścigów samochodowych realizowane na największych i najsłynniejszych torach Ameryki. Tom Cruise, pasjonat wyścigów, jest tu w swoim żywiole - to on podsunął pomysł zrealizowania filmu na ten temat.

Robocop 3, TV 4, godz. 21:00 (czwartek)

Trzecia część przygód RoboCopa. Detroit, niedaleka przyszłość. Korporacja OCP zamierza rozwiązać kwestię miasta. Większa część Detroit ma być bowiem wysiedlona i wyburzona. W miejsce zlikwidowanej metropolii firma planuje wznieść prywatne miasto idealne - Delta City. Mieszkańcy buntują się przeciwko takiej perspektywie. Do planu OCP mają ich przekonać siły porządkowe i specjalne szwadrony śmierci. Ludzie organizują zbrojny ruch oporu. RoboCop (Robert John Burke) nie chce bezczynnie patrzeć na niesprawiedliwość. Chociaż jego program zakłada bezwzględne posłuszeństwo OCP, decyduje się on pomóc powstańcom. Korporacja i japońscy finansiści sprowadzają wtedy do miasta supernowoczesnego cyborga o nazwie Otomo, który jest wojownikiem ninja i ma pokonać RoboCopa.