Program telewizyjny na weekend 14 lipca - 16 lipca i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 14-16 lipca i nadchodzący tydzień? 

Wilk, Stopklatka TV, godz. 22:30 (piątek)

Will Randall (Jack Nicholson) jest sfrustrowanym pracownikiem nowojorskiego wydawnictwa. Jego kolega z pracy i przyjaciel, Stewart Swinton (James Spader), uwodzi mu żonę i doprowadza do jego zwolnienia. Po tym wydarzeniu Randall popada w zgorzknienie. Pewnej zimowej nocy, na zupełnym odludziu, Will potrąca samochodem wilka. Gdy próbuje pomóc rannemu zwierzęciu, zostaje przez nie ugryziony. Od tej pory zaczyna podlegać różnym, zagadkowym przemianom. Z każdym dniem odzyskuje młodzieńczy wigor i entuzjazm. Powraca mu apetyt, energia i optymizm, zaostrzają się zmysły. Przestaje także stronić od towarzystwa kobiet, których do tej pory unikał. Nawiązuje namiętny romans z atrakcyjną Laurą (Michelle Pfeiffer), córką potentata finansowego, a zarazem szefa Willa, Aldena (Christopher Plummer). Wkrótce jednak metamorfoza Randalla wymyka się spod kontroli. Na jego ciele pojawia się zwierzęce owłosienie. Will odkrywa również w sobie groźne instynkty, typowe dla drapieżników. Z czasem staje się jasne, że życie zakochanej w nim Laury jest w poważnym niebezpieczeństwie. Wilkołaki zabijają bowiem osoby, z którymi łączy je miłość. Autorem muzyki do filmu jest laureat honorowego Oscara, Ennio Morricone. Za ścieżkę dźwiękową do produkcji Mike'a Nicholsa był on nominowany do nagrody Grammy w 1995 roku.

Skazany na bluesa, Kino Polska, godz. 20:00 (sobota)

Biografia legendarnego wokalisty formacji Dżem - Ryszarda Riedla. Tychy, 1976 rok. 20-letni Rysiek (Tomasz Kot) poza podstawówką nie ukończył żadnej szkoły i nie ma stałej pracy. Jest zafascynowany kulturą hippisowską. Postawa życiowa chłopaka nie podoba się jego ojcu (Adam Baumann). Między mężczyznami wciąż dochodzi do konfliktów. Rysiek od dzieciństwa przyjaźni się z Indianerem (Maciej Balcar). Ich wspólną pasją jest muzyka. Razem też eksperymentują z narkotykami. Nawet po ślubie z Golą (Jolanta Fraszyńska) i narodzinach dwojga dzieci Riedel nie myśli o stabilizacji. Wówczas jest już wokalistą bluesowego zespołu Dżem. Zdobywa coraz większą popularność i staje się idolem dla rzeszy fanów. Niestety uzależnienie od narkotyków nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Umiera w wieku zaledwie 37 lat. Film w 2005 na FPFF w Gdyni zdobył trzy nagrody (kostiumy, Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut dla Tomasza Kota).

Dom na Przeklętym Wzgórzu, Tele 5, godz. 20:00 (niedziela)

Rok 1931. W zakładzie psychiatrycznym dla przestępców w Kalifornii pensjonariusze, wykorzystywani przez sadystycznego doktora Richarda Vannacutta (Jeffrey Combs) do szalonych eksperymentów, podnoszą bunt. Zostają jednak schwytani w pułapkę, a lekarz pozwala, żeby spłonęli żywcem. Tylko pięciu z nich udaje się uciec. Mija kilkadziesiąt lat. Ekscentryczny bogacz Stephen H. Price (Geoffrey Rush) oraz jego żona Evelyn (Famke Janssen) wynajmują budynek dawnego ośrodka, należący teraz do Watsona Pritchetta (Chris Kattan), by urządzić w nim przyjęcie urodzinowe. Tajemnicza siła zmienia listę gości w komputerze Price'a. W rezultacie na bankiecie zjawiają się zupełnie obce osoby, nie znające się nawzajem: urzędniczka Sara (Ali Larter), bejsbolista Eddie (Taye Diggs), początkująca gwiazdka Melissa (Bridgette Wilson) i lekarz, Donald W. Blackburn (Peter Gallagher). Stephen oferuje przybyłym po milion dolarów w zamian za spędzenie nocy w opuszczonym domu. Ostrzega przy tym śmiałków, że budynek jest nawiedzony. Wkrótce wszyscy czworo przekonują się, że zadanie jest dużo trudniejsze, niż sądzili. Remake filmu Williama Castle'a "Dom na Przeklętym Wzgórzu" z 1958 roku.

Punisher: Strefa wojny, Polsat, godz. 22:15 (poniedziałek)

Były oficer jednostek specjalnych Frank Castle płaci najwyższą cenę za swoją służbę. W wyniku porachunków mafijnych traci rodzinę. Na dodatek bliscy zostają zamordowani na jego oczach. Mężczyzna czuje, że nie ma już po co żyć. Tylko jedno mobilizuje go do działania. Odnalezienie przestępców i pomszczenie bliskich staje się celem jego życia. Tym sposobem Frank przyjmuje pseudonim Punisher i rozpoczyna bezwzględną rozprawę z przestępcami. Dla nikogo nie ma litości i realizuje swój plan punkt po punkcie, znacząc go krwawymi śladami. Wkrótce dopada szefa nowojorskiej mafii Billy'ego Russotiego i potwornie go oszpeca. Jego twarz jest pokawałkowana. Rozwścieczony gangster też nie myśli już o niczym innym jak o wendecie. Przybiera imię Jigsaw i kompletuje gang, w skład którego wchodzą najwięksi kryminaliści. Jedyne na czym im naprawdę zależy, to ująć i zlikwidować znienawidzonego przez nich Punishera. W ten sposón Castle musi teraz stawić czoło nie tylko agentom federalnym, którzy próbują powstrzymać samozwańczego bojownika sprawiedliwości, lecz także groźnej armii Jigsawa. Spirala nienawiści nakręca się i wojna trwa.

Ostatni skaut, TVN, godz. 20:55 (wtorek)

Striptizerka Cory ma romans z Jamesem Diksem, gwiazdą amerykańskiego futbolu. Narkotyki i zamiłowanie do hazardu kończą sportową karierę jej kochanka. Tymczasem żona i dzieci Diksa giną w wypadku. Niedługo po tym przyjaciółka Cory ginie w zamachu bombowym. W tej sytuacji striptizerka decyduje się zatrudnić do ochrony prywatnego detektywa. Jej wybór pada na Joego Hallenbecka, byłego agenta służb specjalnych. Mimo wieloletniego doświadczenia Hallenbeckowi nie udaje się uchronić swojej klientki, która zostaje zastrzelona. Tymczasem Joe dowiaduje się, że Cory zbierała dowody przeciwko senatorowi Calvinowi Baynardowi. Okazuje się, że polityk brał łapówki od Sheldona Marcone, właściciela klubu, w którym grał James. Sportowiec i Joe razem postanawiają wyjaśnić zagadkę śmierci dziewczyny. Ich sprytni przeciwnicy robią wszystko, by wrobić ich w misternie zaplanowaną intrygę Film akcji z Bruce'em Willisem - nic dodać, nic ująć. Wiadomo, że produkcje z jego udziałem trzymają poziom rzetelnej, dobrze zrealizowanej i sprawnie opowiedzianej historii. Bijatyka sprawnie przeplata się tu z ironicznym humorem.

Miś, Kino Polska, godz. 20:00 (środa)

Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym), prezes klubu sportowego "Tęcza", szykuje się do wyjazdu do Londynu. Zostaje jednak zatrzymany na granicy, gdyż w jego paszporcie brakuje kilku kartek. Ochódzki podejrzewa, że wyrwała je jego żona Irena (Barbara Burska). Sądzi, że kobieta chce w ten sposób uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd, aby dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z tamtejszych banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podziału posiadanych dóbr. Konto pozostało jednak nietknięte i całą sumę zgarnie ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę. Ochódzki usiłuje zatem wszelkimi sposobami udaremnić plan małżonki. W końcu postanawia znaleźć swojego sobowtóra, by na jego nazwisko wyrobić nowy paszport. Znajomy Ryszarda, reżyser Hochwander (Krzysztof Kowalewski), ogłasza fikcyjny casting i znajduje łudząco podobnego do Ochódzkiego warszawskiego węglarza Stanisława Palucha. Prześmiewcza komedia Stanisława Barei pokazuje polską codzienność przełomu lat 70. i 80. Reżyser i odtwórca głównej roli, Stanisław Tym, stworzyli scenariusz oparty na serii następujących po sobie groteskowych epizodów, w których bezlitośnie szydzą z absurdów ówczesnej rzeczywistości. "Miś" to jeden z tych filmów, które znają wszyscy i które bezapelacyjnie zasługują na miano dzieła kultowego.

Święty interes, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Dwaj bracia Rembowscy, Leszek (Piotr Adamczyk) i Janek (Adam Woronowicz) przyjeżdżają na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Liczą, że zostawił im w spadku sporą sumę, która pozwoli spłacić długi i pozbyć się wierzycieli. Na miejscu dowiadują się jednak, że cały majątek został zapisany fundacji im. Jana Pawła II. Rodzeństwo wpada w szał, ale nie zamierza wracać do siebie z pustymi rękami. Gdy odnajdują w stodole stary samochód, którym kiedyś podobno jeździł Karol Wojtyła i który według legend ma magiczną moc, postanawiają na jego sprzedaży powetować sobie stratę. Mieszkańcy wsi nie zamierzają jednak pozwolić oddać auta w obce ręce. Leszek i Janek zamierzają wykorzystać ten fakt i przeprowadzić licytację. Wkrótce na ich trop wpadają wierzyciele.