Program telewizyjny na weekend 16 - 18 czerwca i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w weekend 16 - 18 czerwca i nadchodzący tydzień w telewizji?

Zakochany Nowy Jork, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Jedenaście krótkich opowieści, których wspólnym tematem jest potrzeba miłości. Wszystkie historie rozgrywają się w Nowym Jorku. Są tak różne i pogmatwane jak zabudowa tego miasta. Przed barem młody pisarz próbuje w natarczywy sposób poderwać kobietę. Pewien chłopak wybiera się na bal maturalny z dziewczyną na wózku inwalidzkim. Kieszonkowiec trafia na godnego siebie rywala, który staje także na jego drodze do miłości. Podstarzała diwa operowa zakochuje się w boju hotelowym. Chasydzka kobieta na dzień przed swoim ślubem poznaje bogatego indyjskiego biznesmena, co wywraca jej życie do góry nogami i doprowadza do szału bardzo ortodoksyjną rodzinę. Wszystkie te z pozoru różne historie opowiadają o trudach prawdziwej miłości w wielkim mieście. Różna osobowość, status społeczny, zawód, pochodzenie, ale ta sama potrzeba znalezienia drugiej połówki. "Zakochany Nowy Jork" to kolejny po "Zakochanym Paryżu" film opowiadający o najpiękniejszym ludzkim uczuciu w scenerii nowoczesnej metropolii.

Oszukać przeznaczenie 3, TNT, godz. 21:00 (sobota)

Zbliża się koniec roku szkolnego i związana z tym okazja do świętowania. Wendy Christensen (Mary Elizabeth Winstead) z grupą przyjaciół postanawiają uczcić ten dzień w miejscowym lunaparku. Kiedy mają wsiąść do kolejki górskiej, Wendy ogarnia paraliżujący strach. Dziewczyna doświadcza przerażającej wizji, że za chwilę wydarzy się katastrofa. Jej chłopak Jason (Jesse Moss) pomaga stłumić ten nieuzasadniony lęk, ale ona i tak rezygnuje z przejażdżki. Przybyli z nią znajomi też wysiadają. Chwilę później dochodzi do wypadku - giną pasażerowie kolejki. Niedługo po tym śmierć upomina się o kolejną ofiarę - jednego z przyjaciół Wendy, który towarzyszył jej w wesołym miasteczku. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że wskazówki dotyczące nieuchronnego końca pozostałych są na zdjęciach, które zrobiła w lunaparku.

Nieuchwytny, TVN, godz. 20:00 (niedziela)

W Los Angeles dochodzi do serii tajemniczych rytualnych morderstw. Mieszkańcy miasta coraz bardziej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Policja jest bezsilna, a śledztwo wciąż tkwi w martwym punkcie. Do pomocy w sprawie zostaje ściągnięty z Nowego Jorku porucznik Jack Cole (Steven Seagal). Ten samotnik i miłośnik filozofii Wschodu jak nikt inny potrafi bowiem wyczuć intencje mordercy. Cole ma ciekawą przeszłość - pracował przez wiele lat jako tajny agent amerykańskiego wywiadu. Skutecznie spełniając najtrudniejsze szpiegowskie misje, zyskał wtedy przydomek Nieuchwytny. Teraz staje przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w swojej karierze. Prowadzi śledztwo wraz z przydzielonym mu do tego zadania partnerem, Jimem Campbellem (Keenen Ivory Wayans). Campbell - mocno stąpający po ziemi sceptyk i realista - nie przepada za swoim nowym kolegą. Wkrótce morderca atakuje ponownie. Ofiarami są była żona Cole'a i jej mąż. Wszystkie poszlaki wskazują na winę porucznika. Przeprowadzone przez Jima dochodzenie ujawnia sekrety z przeszłości Jacka. Policjanci odkrywają też, że za zagadkowymi zbrodniami kryje się groźny spisek, ukartowany przez dawnych przełożonych Cole'a. Zręcznie zrealizowany, dynamiczny i trzymający w napięciu policyjny thriller.

Skazany na bluesa, Kino Polska, godz. 20:00 (poniedziałek)

Biografia legendarnego wokalisty formacji Dżem - Ryszarda Riedla. Tychy, 1976 rok. 20-letni Rysiek (Tomasz Kot) poza podstawówką nie ukończył żadnej szkoły i nie ma stałej pracy. Jest zafascynowany kulturą hippisowską. Postawa życiowa chłopaka nie podoba się jego ojcu (Adam Baumann). Między mężczyznami wciąż dochodzi do konfliktów. Rysiek od dzieciństwa przyjaźni się z Indianerem (Maciej Balcar). Ich wspólną pasją jest muzyka. Razem też eksperymentują z narkotykami. Nawet po ślubie z Golą (Jolanta Fraszyńska) i narodzinach dwojga dzieci Riedel nie myśli o stabilizacji. Wówczas jest już wokalistą bluesowego zespołu Dżem. Zdobywa coraz większą popularność i staje się idolem dla rzeszy fanów. Niestety uzależnienie od narkotyków nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Umiera w wieku zaledwie 37 lat. Film w 2005 na FPFF w Gdyni zdobył trzy nagrody (kostiumy, Złoty Klakier dla najdłużej oklaskiwanego filmu, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut dla Tomasza Kota).

Napad, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Arizona. Michael (Jamie Foxx) i Rae (Nia Long) przemierzają samochodem Stany Zjednoczone. Przez całą drogę się kłócą. Powodem jest stary samochód, na który Michael wydał fortunę. Po kolejnej sprzeczce dziewczyna zostawia narzeczonego na stacji benzynowej i odjeżdża z nieznajomym, który obiecał podwieźć ją na lotnisko w Las Vegas. W tym samym czasie Michael traci też swoje wymarzone auto. To jednak dopiero początek kłopotów. Banda z Meksyku, której przewodzi Rodrigo (Eduardo Yánez), organizuje napad na stację benzynową. Michael i właściciel stacji Jack (John Cullum) zostają uwięzieni w sklepie. Tymczasem na miejsce przybywa szeryf (Barry Corbin) wezwany w związku z kradzieżą samochodu. Wywiązuje się strzelanina. W zamieszaniu Michael zostaje wzięty za rabusia.

Cloverfield Lane 10, HBO 2, godz. 19:15 (środa)

Po wypadku samochodowym Michelle (Mary Elizabeth Winstead) budzi się w podziemnym schronie. Jego właściciel i mieszkaniec (John Goodman) informuje ją, że na Ziemi przeprowadzono atak chemiczny, w wyniku którego doszło do skażenia całej planety. Młoda kobieta nie wierzy jego słowom i postanawia za wszelką cenę wydostać się na powierzchnię. Akcja tego klaustrofobicznego dreszczowca niemal w całości rozgrywa się w jednym pomieszczeniu. Reżyserią zajął się debiutant Dan Trachtenberg (Portal: No Escape). W role trojga uwięzionych w schronie bohaterów wcielili się zdobywca Złotego Globu John Goodman (Roseanne, Operacja Argo), Mary Elizabeth Winstead (Szklana pułapka 4.0, Coś) i John Gallagher Jr (Co nas kręci, co nas podnieca, Newsroom). Film nawiązuje do filmu J.J. Abramsa z 2008 roku pt. "Cloverfield".

Galimatias, czyli kogel-mogel 2, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Po ślubie Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) i Paweł (Dariusz Siatkowski) Zawadowie urządzają się na wsi. Ojciec dziewczyny obiecuje przepisać na nich ziemię, jeśli doczeka się wnuków. Jego córka marzy jednak o powrocie na studia pedagogiczne i nie planuje na razie powiększenia rodziny. Paweł postanawia założyć hodowlę owiec. W wywiadzie dla czasopisma mówi o przejęciu gospodarstwa teścia, o co ten robi mu wielką awanturę. Kasia zarzuca mężowi, że pragnie dziecka jedynie po to, aby zyskać ziemię. Wkrótce młodych małżonków odwiedzają państwo Wolańscy. Docent (Zdzisław Wardejn) chce pomóc dawnej studentce w powrocie na uczelnię. Teraz jednak wyjeżdża z żoną za granicę i prosi Kasię, żeby przyjęła do siebie babcię (Małgorzata Lorentowicz) i Piotrusia (Maciek Koterski). Mały urwis dostarcza wszystkim wielu powodów do zdenerwowania... Kontynuacja losów bohaterów znanych z komedii "Kogel-mogel", która podobnie jak pierwsza część ma swoich wiernych fanów. Współautorką scenariusza jest Ilona Łepkowska, która przez lata współtworzyła losy bohaterów popularnych seriali, m.in. "M jak miłość" czy "Na dobre i na złe".