Program telewizyjny na weekend 17-19 listopada i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 17-19 listopada i nadchodzący tydzień?

Komornik, Kino Polska, godz. 20:00 (piątek)

Lucjan Bohme (Andrzej Chyra) pracuje w Wałbrzychu jako komornik. Odnosi liczne sukcesy, jest bezwzględny, pewny siebie i arogancki. Wyraźnie widać, że egzekucja długów nie jest tylko jego pracą, ale i życiową pasją. W końcu jednak sam zostaje wplątany w czyjąś grę, której częścią jest również jego romans z zamężną Anną Zenke (Małgorzata Kożuchowska). Lucjan przyjmuje łapówkę od dłużnika Wiśniaka (Sławomir Orzechowski). Choć wydaje mu się, że sam zastawia zasadzkę na łapówkarza, wszystko obraca się przeciw niemu. Niespodziewanie Lucjan dowiaduje się, że młody piłkarz, Marczak, którego postawił przed sądem za oszustwo, popełnił samobójstwo w gmachu sądu. Pod wpływem tego wydarzenia komornik postanawia zmienić się i zadośćuczynić wyrządzonym krzywdom. Wtedy okazuje się, że może liczyć tylko na jedną osobę, Gośkę Bednarek (Kinga Preis), dawną przyjaciółkę, która sama boryka się z nieudanym życiem. Najliczniej nagradzany polski film roku 2005. Zdobył sześć nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych: Grand Prix dla reżysera i producenta, nagrodę za scenariusz, zdjęcia, za rolę pierwszoplanową dla Andrzeja Chyry i drugoplanową dla Kingi Preis.

Vabank 2, czyli riposta, Stopklatka TV, godz. 20:00 (sobota)

W wyniku misternej intrygi Henryka Kwinty (Jan Machulski) Gustaw Kramer (Leonard Pietraszak) trafia do zakładu karnego o zaostrzonym rygorze. Tu poznaje Edwarda Sztyca (Bronisław Wrocławski). Podczas jednego ze spacerów proponuje on Gustawowi pomoc w ucieczce w zamian za połowę sumy znajdującej się na szwajcarskim koncie bankiera. Po kilku dniach Kramer zbiega z więzienia i rozpoczyna realizację planu zemsty na Kwincie, który - niczego nie podejrzewając - prowadzi spokojne życie na wsi. Stawiski (Kuba Geiger), sekretarz byłego dyrektora banku, wynajmuje Tędlarza (Józef Jaworski), specjalistę od "mokrej roboty". By sprowokować Kwintę i zwabić go w pułapkę, gangster usiłuje zlikwidować Duńczyka (Witold Pyrkosz). W tym czasie Sztyc porywa córeczkę Marty (Ewa Szykulska), która mieszka teraz z kasiarzem. Co na to Kwinto?... Znakomite aktorstwo, interesująco opowiedziana intryga i spora dawka humoru to atuty filmu stanowiącego kontynuację komedii "Vabank". Sequel nie spotkał się z takim aplauzem krytyki jak pierwsza część przygód błyskotliwego i eleganckiego kasiarza. Juliuszowi Machulskiemu zarzucano kopiowanie pomysłów. Atutem filmu są jednak zaskakujące zwroty akcji i doskonałe aktorstwo.

Kroniki Riddicka, TV Puls, godz. 20:00 (niedziela)

Armia wojowników zwanych Nekromongerami, Półumarłymi lub Śmierciodzierżcami wzbudza grozę w całym wszechświecie. Najemnicy pod wodzą lorda Marshala, fanatycznego kapłana prowadzącego krucjatę przeciwko ludzkości, podbijają planetę za planetą, nie okazując nikomu litości. Tymczasem posiadający dar widzenia w ciemności recydywista Riddick, najbardziej poszukiwany zbieg we wszechświecie, stara się uniknąć schwytania przez łowców głów. Grupie pościgowej przewodzi przebiegły Toombs. Wkrótce uciekinierowi udaje się pokonać swoich prześladowców, którym zabiera statek kosmiczny. Dzięki niemu dociera do planety Helion, miejsca zamieszkania postępowego społeczeństwa, które zostało zaatakowane przez lorda Marshala. Niebawem Riddick dowiaduje się, że wyrok na niego wydał jego dawny znajomy, Imam. Nieoczekiwanie pomocy mężczyźnie udziela ambasador Aereon. Oprócz podjęcia wspólnej walki z Nekromengerami, oboje chcą także rozwikłać tajemnicę pochodzenia kosmicznego bohatera. Wkrótce dochodzi do międzyplanetarnej rozgrywki, w której stawką jest przyszłość ludzkiej rasy.

Need for Speed, Polsat, godz. 20:10 (poniedziałek)

Tobey Marshall pracuje jako mechanik samochodowy w warsztacie, który założył jego ojciec. Prawdziwą pasją chłopaka są wyścigi uliczne. Próbując ocalić rodzinny biznes od bankructwa, przystaje on na propozycję zamożnego, aroganckiego Dina Brewstera, z którym łączą go pewne zatargi z przeszłości. Motywacja finansowa okazuje się silniejsza niż ostrożność. Gdy Marshallowi wydaje się, że zdołał uratować warsztat przed finansową zapaścią, Dino sprytnie wrabia go w przestępstwo, co kończy się wyrokiem skazującym na więzienie. Mijają dwa lata. Tobey odzyskuje wolność. Jego celem staje się zemsta. Wie, że istnieje tylko jeden sposób na doprowadzenie Dina do upadku. Chce pokonać owładniętego żądzą pieniędzy i sukcesu przeciwnika w legendarnym, ryzykownym wyścigu samochodowym De Leon. By móc w nim wystartować, Tobey i jego zgrana ekipa wyruszają w szaloną podróż przez całą Amerykę - z Mount Kisco w stanie Nowy Jork do San Francisco. Marshallowi towarzyszy Julia Maddon - błyskotliwa Brytyjka mająca imponującą wiedzę na temat samochodów. Podążają za nimi nasłani przez Dina łowcy nagród.

Tylko jeden, TV 4, godz. 21:00 (wtorek)

W niedalekiej przyszłości technologia umożliwiła podróżowanie pomiędzy równoległymi światami. Każdy człowiek ma 123 odpowiedniki, a każdy z nich żyje własnym życiem. I choć istnieją techniczne możliwości przenoszenia się z jednego świata do innego, takie podróże są zakazane, a nad tym, żeby nie złamać tego zakazu, czuwa Międzywszechświatowe Biuro Śledcze - MVA. Gabriel Yulaw (Jet Li) był jednym z zatrudnionych w nim agentów. Mężczyzna postanawia wyeliminować wszystkie swoje alternatywne istnienia, by przejąć ich moc i energię, a w efekcie stać się wszechmocny. Do zrealizowania tego celu brakuje mu już niewiele - musi zabić ostatniego sobowtóra, żyjącego w naszym świecie, w Los Angeles, Gabe'a Lawa (Jet Li). Okazuje się, że trafił na trudnego przeciwnika. Na dodatek przed zabiciem Lawa chcą go powstrzymać dwaj agenci MVA, Harry Roedecker (Delroy Lindo) i Evan Funsch (Jason Statham). Pełen widowiskowych efektów specjalnych, futurystyczny film dla miłośników tego gatunku, nominowany m.in. do nagrody Saturna, przyznawanej przez amerykańską Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films, oraz do nagrody MTV za najlepszą scenę walki.

Królowie nocy, Stopklatka TV, godz. 20:00 (środa)

Nowy Jork, jesień 1988 r. Podziemny rynek handlu narkotykami podbija nowy rodzaj kokainy. Crack staje się najbardziej pożądanym towarem, lecz jego zwiększająca się popularność pociąga za sobą falę przestępstw, z zabójstwami policjantów włącznie. Bobby Green (Joaquin Phoenix), menedżer nocnego klubu El Caribe na Brooklynie, nieoczekiwanie ląduje w samym środku niebezpiecznych wydarzeń. Lokal, w którym pracuje należy bowiem do potężnego rosyjskiego mafiosa, Marata Bużajewa (Moni Moszonow). Mimo, że Bobby prowadzi szalone, pełne uciech życie, pozostaje wierny swej pięknej, latynoskiej narzeczonej Amadzie (Eva Mendes). Mężczyzna skrywa jednak pewien sekret. Okazuje się, że Green to panieńskie nazwisko jego matki. Naprawdę nazywa się Grusinsky, a jego brat Joseph (Mark Wahlberg) i ojciec Albert (Robert Duvall) to zaangażowani, prawi oficerowie wydziału policji. Gdy dowiadują się oni o narkotykowych interesach załatwianych w El Caribe, namawiają Bobby'ego do współpracy, ten jednak odmawia. Wkrótce potem policja aresztuje jednego z rosyjskich gangsterów. Odwetem jego kompanów ma być zlikwidowanie Grusinskich. Bobby musi opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu... Muzykę do filmu skomponował Wojciech Kilar.

Łowca jeleni, TNT, godz. 21:00 (czwartek)

Jeden z najlepszych i najważniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich filmów podejmujących temat wojny w Wietnamie. Michael (Robert De Niro), Steven (John Savage) i Nick (Christopher Walken), młodzi robotnicy z Clairton w Pensylwanii, dostają powołanie do wojska. Jeszcze przed wyjazdem do Wietnamu Steven poślubia ciężarną Angelę (Rutanya Alda). Ich wesele jest zarazem przyjęciem pożegnalnym. Przyjaciele biorą też udział w polowaniu na jelenie. Każdy z nich inaczej przeżywa to wydarzenie. W trakcie działań wojennych Michael, Steven i Nick trafiają do obozu jenieckiego. Strażnicy zmuszają ich do gry w rosyjską ruletkę. Dzięki odwadze i determinacji Mike'a towarzysze uciekają z niewoli. Dwaj wracają do kraju, Nick zostaje w Sajgonie. Michael dowiaduje się o tym, kiedy odwiedza w szpitalu okaleczonego Stevena. Postanawia wrócić po Nicka - obiecał mu bowiem, że nigdy nie zostawi go w Wietnamie. Przed wyjazdem jeszcze raz rusza z przyjaciółmi na polowanie. Nie robi już ono na nim żadnego wrażenia. W Sajgonie okazuje się, że Nick przewodzi grupie mężczyzn, którzy nałogowo grają w rosyjską ruletkę. Poruszające dzieło Michaela Cimino nagrodzono pięcioma Oscarami. Rozpowszechniania filmu, traktowanego jako polityczna prowokacja, zabraniała cenzura wielu krajów socjalistycznych.