Program telewizyjny na weekend 17 - 19 lutego i nadchodzący tydzień

Co warto zobaczyć w telewizji w weekend 10 - 12 lutego i w nadchodzący tydzień?

Książę i ja, Stopklatka TV, godz. 20:00 (piątek)

Wisconsin. Paige Morgan (Julia Stiles) jest przyzwyczajona do ciężkiej pracy. Jako córka miejscowego farmera odznacza się dużą samodzielnością, ma silny charakter i zdecydowanie dąży do celu. Od dziecka marzy od tym, aby zostać lekarką. Zdaje więc na medycynę. Każdą wolną chwilę poświęca nauce, stroniąc od studenckich imprez. Na zajęciach poznaje Eddiego (Luke Mably). Chłopak pomaga jej zdać egzamin z literatury. Wkrótce zakochuje się w Paige z wzajemnością. Ona nie zna jednak całej prawdy o swoim ukochanym. Nie wie, że Eddie jest następcą duńskiego tronu, który przyjechał do Ameryki, by poznać beztroskie studenckie życie. Dorastał na dworze królewskim, otoczony przepychem i skrępowany regułami etykiety. W końcu Paige poznaje pochodzenie swojego chłopaka. Staje przed najważniejszym dylematem życia - zostać lekarzem i spełnić swoje marzenia czy rzucić studia, aby wyjść za mąż za Eddiego i żyć w Europie jako księżna... W roli głównej Julia Stiles, znana m.in. z "Uśmiechu Mony Lizy". gdzie grała u boku Julii Roberts i Kirsten Dunst.

Miss agent, TVN, godz. 20:00 (sobota)

Nieuchwytny terrorysta o pseudonimie Obywatel zapowiada zamach na uczestniczki konkursu piękności, którego 75. edycja ma się odbyć w San Antonio w Teksasie. Agent FBI Eric Matthews dowodzi tajną akcją schwytania przestępcy. Zapada kontrowersyjna decyzja, by mimo ryzyka nie odwoływać wyborów miss, tylko umieścić agentkę FBI w roli kandydatki do korony najpiękniejszej. Rozpoczynają się żmudne poszukiwania pracowniczki agencji rządowej, której kompetencje zawodowe idą w parze z urodą. Wybór pada na niepokorną Gracie Hart. Choć jest atrakcyjna, nie przykłada wagi do swojego wyglądu. Od dziecka zachowuje się jak chłopczyca. Nie nosi wieczorowych sukni i butów na obcasach. Do przedsięwzięcia zaangażowany więc zostaje stylista Victor Melling. Ma w ekspresowym tempie nauczyć Gracie poruszać się, mówić i wyglądać jak uczestniczka konkursu. Choć początki edukacji nie wróżą sukcesu, agentka przechodzi metamorfozę i odnajduje w sobie odrobinę kobiecej próżności. Dzięki silnej osobowości zyskuje sympatię publiczności. Nie zapomina przy tym o swojej roli - ma zdemaskować psychopatę, który jest bliżej, niżby mogło się wydawać.

1920 Bitwa Warszawska, Stopklatka TV, godz. 20:00 (niedziela)

Warszawa, 1920 rok. Polski poeta i ułan Jan Krynicki zakochuje się w aktorce teatru rewiowego, Oli. W obliczu zbliżającej się wojny z bolszewikami postanawiają jak najszybciej wziąć ślub. W kościele św. Anny sakramentu małżeństwa udziela im młody ksiądz Ignacy Skorupka. Zaraz po ceremonii pan młody wyrusza na front. On i jego dzielni towarzysze muszą stawić czoło siłom Lenina, który planuje rozprzestrzenienie rewolucji proletariackiej na całą Europę. Wkrótce grupa Krynickiego zostaje rozbita. Jan zostaje posądzony o sympatie komunistyczne i bolszewicką agitację. Sąd wojskowy skazuje go na karę śmierci. Czekista Bykowski postanawia ocalić mu życie i włącza go do swojego bolszewickiego oddziału. Ułan ma mu pomóc w redakcji propagandowych ulotek. Tymczasem do Oli docierają wieści o zaginięciu męża. Dziewczyna nie może już znieść bezczynności i wyrusza na wojnę w charakterze sanitariuszki. Ma nadzieję odszukać ukochanego. Tymczasem linia frontu przesuwa się w pobliże Warszawy i marszałek Piłsudski podejmuje ryzykowną decyzję o kontrofensywie. Dochodzi do decydującego starcia.

Avengers, Polsat, godz. 20:05 (poniedziałek)

Przebiegły Loki włamuje się do tajnej bazy organizacji S.H.I.E.L.D i wykrada kosmiczny sześcian zwany Tesseractem. Przedmiot stanowi potężne źródło energii. Okazuje się, że bóg kłamstwa zawarł układ z rasą chitauri, która w zamian za cenny artefakt zgodziła się pomóc mu w inwazji na Ziemię. Nad Błękitną Planetę nadciąga widmo zagłady. Nick Fury, dyrektor agencji czuwającej nad światowym bezpieczeństwem, postanawia odzyskać Tesseract i pokrzyżować plany najeźdźców. W tym celu reaktywuje niezwykłą grupę Mścicieli. W jej skład wchodzą superbohaterowie: wyluzowany genialny wynalazca Iron Man, dzierżący potężny młot Thor, niepokonany zielony gigant Hulk, łucznik Sokole Oko, honorowy Kapitan Ameryka i przebiegła rosyjska agentka Natasha Romanoff zwana Czarną Wdową. Każdy z członków ekipy posiada inne zdolności i moce. Razem wzięci tworzą niepokonaną drużynę. Sukces nie jest jednak przesądzony, gdyż działający zwykle w pojedynkę indywidualiści muszą współpracować. Konflikty i animozje wciąż dają o sobie znać. Zbliżająca się globalna katastrofa staje się testem wzajemnego zaufania superbohaterów.

Rybka zwana Wandą, Stopklatka TV, godz. 20:00 (wtorek)

Do Londynu przybywa czwórka bandytów, którzy mają zamiar obrabować salon jubilerski. Są wśród nich seksowna Amerykanka Wanda (Jamie Lee Curtis), szef gangu George (Tom Georgeson), jego zausznik, kochający zwierzęta jąkała Ken (Michael Palin) oraz zabójca Otto (Kevin Kline) - kochanek Wandy, którego złodziejka przedstawia wszystkim jako swojego brata. Doskonale obmyślony skok przebiega dokładnie według planu i w ręce szajki wpadają brylanty warte kilkanaście milionów funtów. Po akcji Wanda i Otto donoszą na George'a policji, licząc na to, że po aresztowaniu wspólnika zgarną również jego część łupu. Nie wiedzą jednak, gdzie zostały ukryte zrabowane klejnoty. Wanda jest przekonana, że George zdradzi sekret swojemu obrońcy - sztywnemu, angielskiemu dżentelmenowi, Archiemu Leachowi (John Cleese). Postanawia więc uwieść adwokata i podstępem wyciągnąć od niego tę informację. Tymczasem Ken usiłuje zlikwidować kluczowego dla sprawy świadka, którego zeznania mogą pogrążyć George'a. Znakomita, pełna oryginalnego humoru komedia, zrealizowana przez doświadczonego brytyjskiego reżysera Charlesa Crichtona przy udziale Johna Cleese - producenta, współautora scenariusza i odtwórcy jednej z głównych ról. Wartka akcja, świetny scenariusz i doskonałe aktorstwo.

List w butelce, TVN 7, godz. 20:00 (środa)

Luis Mandoki, twórca tak popularnych romansów jak "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" czy "Oczy anioła", i tym razem opowiada historię, której prawdopodobieństwo wydarzenia się jest raczej znikome, ale która z pewnością wzruszy rzesze widzów. "List w butelce" to bowiem opowieść o miłości dwojga dojrzałych ludzi, którzy dawno stracili wiarę w możliwość doświadczenia nowego uczucia. Dziennikarka Theresa Osborne (Robin Wright Penn) dotkliwie przeżywa rozwód. Aby nie popaść w depresję, całkowicie oddaje się pracy. Pewnego dnia znajduje na plaży list w zakorkowanej butelce. Jego treść wywiera na niej ogromne wrażenie. Mimo że autor miłosnego wyznania podpisał się jedynie inicjałem, kobieta postanawia go odnaleźć. Udaje jej się ustalić, że nadawcą jest Garret Blake (Kevin Costner), szkutnik z Północnej Karoliny. Okazuje się, że jest on wdowcem, który nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony. Reporterka chce się z nim spotkać. Nawiązuje się między nimi nić sympatii. Film na podstawie powieści Nicholasa Sparksa.

Nic śmiesznego, Stopklatka TV, godz. 20:00 (czwartek)

Pełna absurdu historia czterdziestoletniego pechowca. Zmarły reżyser Adam Miauczyński (Cezary Pazura), którego ciało jest przygotowywane do pogrzebu, rozpoczyna pośmiertny monolog wewnętrzny. Wraca pamięcią do wydarzeń ze swojego życia. Wspomina dziwaczne pomysły swoich rodziców i marzenia, aby zostać sławnym i uwielbianym przez kobiety filmowcem. Jako niespełniony artysta, cierpi z powodu ciągłych niepowodzeń zawodowych i osobistych. Jego marzenia o wielkiej karierze wydają się nieosiągalne, bowiem wielokrotnie wyrzucano go z planu filmowego za nieudolność. Na domiar złego od dwudziestu lat mieszka w znienawidzonej Łodzi, a jego małżeństwo z Beatą (Ewa Błaszczyk) właśnie się rozpadło. Po rozwodzie jednak nadal mieszka z byłą żoną. Miauczyński wciąż marzy o wielkiej miłości, lecz związek z każdą napotkaną kobietą okazuje się dla niego kolejnym rozczarowaniem. Pewnego dnia - chcąc zapomnieć o wszystkich smutkach - Adam upija się. Kompletnie zamroczony wraca do domu, gdzie była żona i córka dla zabawy krępują go, a następnie pozorują obcięcie mu głowy tasakiem. Efekt lekkomyślnej zabawy okazuje się tragiczny.